Za područje
    b2c

    Pet najlepših panoramskih zidova

    Članak je pregledalo čak 1959+ korisnika
    Nekada su velike staklene površine predstavljale popriličan gubitak energije za grejanje i hlađenje doma, pa su zato bile vrlo retke na privatnim kućama. Međutim, sada je to stvar davne prošlosti! Moderni panoramski zidovi doprinose energetskoj efikasnosti, propuštaju dosta prirodne svetlosti i svežeg vazduha, a zbog reflektujućih staklenih površina stvaraju utisak prostranosti i veličine. Panoramski zidovi postaju sve popularniji, a arhitekte bezmalo više i ne prave planove kuća bez njih. Pogledajte neke od najlepših primera u Sloveniji.
    Stručni članak 1959
    panoramski zidovi prozori
    Imamo čak 1036 izvođača radova za područje Panoramski prozori i zidovi:

    1. Raskoš pogleda na jug

    Na placu orjentisanom ka jugu, u blizini Litije, arhitekti Meta Kutin i Tomaž Ebenšpanger postavili su kuću za par na pragu trećeg životnog doba, sa prelepim pogledom na okolna brda. Kuća, uzdržanih linija, svojom lakoćom i detaljima daje smisao zaleđu postojećih okolnih objekata. Sva raskoš prostora otkriva se tek kada se uđe i pogleda ka spolja, prema panorami ka jugu. „Luksuz se danas prilično površno tumači i predstavlja skupim materijalima te eklatantnim odstupanjima, a zapravo je to uvek i prvenstveno bogatstvo i lepota samog prostora i svetlosti“, kaže koautor projekta Meta Kutin.

    nagibno-klizni-panoramski-prozori.jpg

    Kuća za jednostavan život; Skupaj arhitekti (foto: Miran Kambič)
    Kuća za jednostavan život; Skupaj arhitekti (foto: Miran Kambič)

    2. Prozori crnih okvira daju kući moderan izgled!

    U idiličnom okruženju na periferiji Maribora, arhitekta Miha Fujs projektovao je dom u kom belgijski par uživa u svojim zlatnim godinama. Kompaktni, izduženi beli volumen kuće upotpunjen je crnim krovom i prozorima sa crnim okvirom, koji joj daju moderan, minimalistički izgled. Duž južne strane, duboka niša obložena drvetom sa velikim panoramskim zidovima uklopljena je u volumen, stvarajući nastrešnicu za terasu i sprečavajući pregrevanje enterijera leti. Velike staklene površine pune svetlosti, otvaraju neomeđen pogled na baštu i dalje okruženje.

    chik-kuca.jpg

    Kuća LHM, Studio 7 (foto: Miran Kambič)
    Hiša C.H.I.K, MF arhitektura (foto: Matej Lozar)

    3. Prozor u šumu

    Par je želeo da vikendicu iz 1970-ih, povučenu duboko u prirodu pohorskih šuma, adaptira za trajno i moderno stanovanje, ali da je i otvore i povežu s okolinom. Arhitekte Matic Škarabot i Aleš Žmavc su stoga uvećali prozorske otvore i nanovo ih zastaklili, a ispred kuće postavili terasu od brušenog betona sa teraco površinskim slojem od lokalnog šljunka. Prozori su kompoziciono usklađeni, a panoramsko zastakljenje je naglašeno fasadnim okvirom. Fasadni elementi su izrađeni od ariša, koji je vidljiv s unutrašnje strane, a spolja prekriven limom u tamno-smeđem tonu.

    panoramski-zidovi.jpg

    Kuća LHM, Studio 7 (foto: Miran Kambič)
    Kuća GB, od-do arhitektura (foto: arhiv od-do arhitektura)

    4. Pogled koji seže sve do Cerkničkog jezera!

    Kuća mlade porodice na obodu sela, okupana je suncem i izaziva samo osećanja prisnosti i udobnosti. Nalazi se na uzdignutom platou, koji ukućanima pruža privatnost i istovremeno, kroz velike staklene površine sa kliznim vratima, otvara put svetlosti i prelepim prizorima koji se prostiru širokim poljima sve do Cerkničkog jezera. Leti se otvaraju klizne staklene pregrade velikih segmenata i omogućavaju da se unutrašnjost prelije na terasu, baštu i dalje u fascinantnu prirodu. Gledanje zalazaka sunca ovde je neverovatno iskustvo!

    lhm-kuca.JPG

    Kuća LHM, Studio 7 (foto: Miran Kambič)
    Kuća LHM, Studio 7 (foto: Miran Kambič)

    5. Vitke drvene letvice prozorskih okvira zajedno sa balkonskom ogradom rastu visoko iz močvarnog tla

    Dobitnici Prešernove nagrade, arhitekte Jereb i Budja, projektovali su dupleks-kuću na obodu prelepog parka Ljubljansko barje s elegantnom drvenom opnom - aluzijom na visoke trave, močvare i trsku. Svojim oblikom kompaktnog dvovodnog krova predstavlja savremenu interpretaciju tradicionalne slovenačke kuće. Kroz velike drvene panoramske zidove, stambeni prostori se prelivaju na livade bez kraja, pružajući priliku za uživanje u blagodarnom životnom okruženju.

    drveni-duplex.jpg

    Dupleks na brežuljku, Jereb Budja arhitekti (foto: Blaž Budja)
    Dupleks na brežuljku, Jereb Budja arhitekti (foto: Blaž Budja)
    Stručni članak 1959
    Autor: Daibau trendovi magazin

    Da li Vam je članak bio koristan?


    Izračunajte ratu kredita za planirane radove i prijavite se za konsultacije sa bankarskim savetnikom:
    Ideje za uređenje doma

    Magazin pun svežih ideja i saveta naših autora za uređenje vašeg stambenog prostora.

    Tražite dobre izvođače radova za područje Panoramski prozori i zidovi?

    Imamo čak 1036 izvođača radova za područje Panoramski prozori i zidovi:

    Besplatna pretraga
    Tražimo lokalno
    Bez provizije
    Imamo čak 1036 izvođača radova za područje Panoramski prozori i zidovi
    9.2
    0

    ALU-MILETIĆ


    9.4
    0

    ALPIKOM DOO MARKOVAC


    9.6
    0

    DOO DENVER PVS SUBOTICA


    9.5
    0

    LAF


    Uslovi korišćenja I Politika privatnosti I Informacije o kolačićima I Impressum
    © 2023 Daibau.rs, Daibau sistem DOO | Sva prava su zadržana