Tražite dobrog zidara? Skupili smo i proverili zidare koji rade u mestu Beograd i okolini. Pošaljite potražnju i zainteresovani zidari će vas kontaktirati za pregled, predračun i ponude. Ugodan zidar Beograd, koji može da uradi: dogradnja, zid, plafon, peć, zidani podrum i ostale povezane poslove će se sigurno naći i za vas.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocenjenih izvođača.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocenjenih izvođača.
Poslednji projekti u kategoriji Zidarski radovi, zidar, Beograd
Trebala bi izrada pregradnog zida od oko 8 kvm i produzetak postojeceg zida od 4 kvm sa krecenjem.
Natasa P.
Zidanje prezida u bašti. Urušio mi se prezid u bašti koja je terasastog izgleda. Tu je ranije bio betonski prezid. Dimenzije su oko 2m x 1m. Zvati posle 14 h.
Svetlana B.
Zatvaranje terasnog dela ytong blokovima, cca 120 x 150 cm. Slike u prilogu.
Milovan T.
Potrebna zidana ograda cca 40 x 2m.
Aleksandar R.
Potrebno zidanje itong blokom, pregradni zidovi u garaži cca 100 x 50 x 4m.
Miloš R.
Potrebno zidanje pregrada ytong blokom 12cm, dogradnja potkrovlja,druga etaza.
Milorad A.
Potrebni podizvođači za zidanje izmedju stubova i zidanje pregradnih zidova na stambenoj zgradi, tri etaze, po 150m2, blok na ploči. Zida se klima blokom.
Slobodan B.
Treba da se izida bar na rooftopu kuce (unutra). Od prilike 2.5m duzina bara (prilozeno je ideja za oblik bara).
Ana
Potreban frontalni zid 12 cm, 4 m dužine i 2,5 m visine sa otvorima za prozor i vrata.
Bane V.
To je zid od cigle koji je potrebno pricvrstiti, kajlovati, povezati sa postojecim zidom .novi zid se bukvalno naslanja na postojeci i vezan je zicom 6mm kajlovano sa starim zidom sirina zida je 55cm, a visina 2,60 m,i taj zid sluzi da se uvuku ulazna vrata u prostoriju kako bi sa spoljne strane imali prag sad je bez praga i izglda jako lose, vrata bi se premestila na izidane cigle zato je bitno da se kajluje za postojeci zid. mozda ja nisam dobro objasnio ,ali ovaj poduhvat je veoma jednostavan i lak ,nije noseci zid.
Zoran D.
Zidanje ograde koja granici ulicu od dvorišta . Ista je dužine 10 metara visine 1,6m. Zidanje šupljom ciglom.
Svetlana L.
Skidam klima uredjaj i treba mi majstor koji ce da zakrpi rupu gde je bila klima. (Necemo vracati klimu na to mesto pa mi treba neko ozbiljnije krpljenje te rupe)
Sofija K.
Potrebno rušenje postojeće verande i zidanje nove na koju se stavlja pvc.
Predrag A.
Potrebno zidanje ograde 24 metra beton blokom, visina 2 metra.
Bojan J.
Pregradni zidovi da se dozidaju - 100 m2.
Jelena V.
Potrebno zidanje betonske ograde cca 4 x 2m betonski blokovi zid.
Vera S.
Zidarski radovi podrazumevaju izgradnju polaganjem pojedinačnih elemenata (cigle, opeke, betonskog bloka itd.). Elementi se obično polažu na cementni malter, koji ih veže da bi se stvorila ujednačena struktura. U zidarske radove spada i izlivanje temelja, temeljnih ploča, stubova, podnih ploča, izrada oplate, šalovanje, postavljanje hidroizolacije, izlivanje betonskih stepenica i dr.
Kamen, opeka, malter i beton su materijali koji se od davnina do danas koriste za zidarske radove. Građevinski materijal koji je poslednjih godina vrlo popularan jeste betonski blok. Kako su mnogo veći od opeke, betonski blokovi se postavljanju znatno brže. Na tržištu se mogu naći u različitim veličinama i oblicima, te imaju višestruku namenu.
Koliko će trajati zidarski radovi zavisi od veličine građevine, obima posla, vrste građevinskih materijala koji se koriste, broja angažovanih radnika. Klasična zidana kuća od 150 m2 se obično gradi 10 do 12 meseci.
Većina zidarskih radova zahteva angažovanje profesionalaca, jer su pored iskustva i veštine neophodni specijalizovani alati i teške mašine. Iako mnogi smatraju da sami mogu da se oprobaju u zidarskim radovima, oni nimalo nisu laki, pogotovo kada su u pitanju noseći zidovi. Angažovanjem iskusnih zidara ćete uštedeti na vremenu i novcu, jer će mogućnost grešaka biti svedena na minimum.
Alati bez kojih se ne mogu zamisliti zidarski radovi jesu: mistrije, gladilice velika i mala, zidarska kašika, stara daska ili tabla za oplatu, drveni metar, libela i visak, kanap, lopata, macola, okovi (spojne i vezne ploče), tvrda četka.
Proces izgradnje počinje pribavljanjem informacija o lokaciji (izbor građevinske parcele) na kojoj želite da izgradite svoju buduću kuću. Od samog početka procesa dobijanja građevinske dozvole, bitno je da radite s arhitektom koji će upravljati čitavim procesom od dobijanja informacija o lokaciji pa nadalje.
U početnoj fazi, arhitekta će izraditi idejni projekt (IDP), koji će nastaviti projektom za građevinsku dozvolu, a koji sadrži svu arhitektonsku DGD - dokumentaciju za pribavljanje mišljenja i građevinsku dozvolu, planove u razmeri od 1:100, pribavljena mišljenja, elaborate i ostale potrebne dokaze. Sledeći korak nakon projekta građevinske dozvole (DGD) je izrada projekta za implementaciju (PZI), koji predstavlja nadogradnju ili dopunu projekta za građevinsku dozvolu i sadrži sve potrebne arhitektonske planove i nacrte u razmeri 1:50, plan elektroinstalacija, mašinskih instalacija, plan statike i građevinskih konstrukcija te tačan i detaljan popis svih građevinskih i zanatskih radova.
Projekt za građevinsku dozvolu se naravno mora prihvatiti u administrativnoj jedinici opštine u kojoj se nalazi zemljište na kome se planira buduća gradnja. Ukoliko upravna jedinica izda građevinsku dozvolu, to znači da je objekt pravilno pozicioniran na parceli, u skladu sa prostornim planom opštine. Uz projektnu dokumentaciju prilaže se i više dokumenata za dobijanje mišljenja i građevinske dozvole. Pre svega, na odgovarajućem obrascu se navode podaci o učesnicima, izgradnji i dokumentaciji. Nakon propisanog obrasca sledi izjava projektanta i rukovodioca projekta. Zatim opšti podaci o objektu, tehnički izveštaj i grafički prikazi. Tek na osnovu važeće građevinske dozvole (DGD) i izrade projekta za realizaciju (PZI), može se pristupiti procesu izgradnje kuće.