Tražite dobrog fasadera? Skupili smo i proverili fasadere koji rade u mestu Beograd i okolini. Pošaljite potražnju i zainteresovani fasaderi će vas kontaktirati za pregled, predračun i ponude. Preporučen fasader Beograd, koji može da uradi: izrada nove fasade, popravka fasade, uklanjanje stiropora sa zidova, zatvaranje nastrešnica, kulirplast za coklu, izolacija dimnjaka, mrežica i lepak, fasada 20 cm, fasada zidane kuće i ostale povezane poslove će se sigurno naći i za vas.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocenjenih izvođača.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocenjenih izvođača.
Poslednji projekti u kategoriji Fasade, Beograd
Potrebna izrada izolacije stiropor 10 cm, i fasada cca 50 m2. Materijal i izvođenje radova.
Igor C.
Manja površina izolacije na krovu, slike su u prilogu, a po dogovoru može dogovor za gipsarske radove unutra. Izolacija stiropor 20 cm.
Nikola P.
Izolacija fasade na staroj zgradi P+2, slika u prilogu. Izvodjenje radova sa materijalom.
Dusan K.
Izrada Demit fasade na 6 spratu sad se zavrsava zidanje siporeksom ovaj vikend oko 30 m2 trebalo bi da dodjete i vidite.
Nada D.
Potrebno osvezavanje postojece fasade, ocukati gde stara suska, lepak mrezica i farba, Ne treba izolacija.
Jovan E.
Potrebno spoljašnji radovi - fasada 4 terase, završni malteri bez stiropora, lepak mrežica na 3 terase.
Unutrašnji radovi - obrada špaletni oko ulaznih vrata i prozora, unutrašnji lepak mrežica na terasama. Visoko prizemlje i prvi sprat cca 45m2.
Ivan M.
Potrebno je izraditi demit fasadu na 2 spratu kuce (visina oko 10m). CCA 57m2 + postavljanje stirodura i fasade na deo krovnih greda, oko 45m.
Marko Ć.
Potrebna izrada fasade na kući. Stiropor 10 cm, izolacija, cca 80 m2.
Nenad Z.
Postavljanje nove fasade, krecenje postojece fasade, postavljanje lepka i mrezice na okapnicama, krecenje terasa cca 100m2.ž
Nova fasada stiropor 5cm cca 130m2.
Nova fasada stiropor 8cm cca 40m2.
Mrezica i lepak cca 130m2Gletovanje i krecen.
Mirko
Potrebna izrada fasade cca 61m2. Skela ide sam na dva zida. Jedan zid se radi sa terase.
Voislav
Popunjavanje fuge na fasadnoj keramici silikonom na prvom spratu. usled padanja kise voda prodire kroz fuge i sliva se u kutiju za roletne u unutrasnji deo stana.
Andrea D.
Potrebna izrada fasade sa izolacijom cca 63 m2, stiropr 5cm, mrežica, lepak, završni sloj.
Slavko P.
Potrebno stavljanje fasade na potkrovlju stiropor 10ka.
Slika je u prilogu.
Katarina Z.
Potrebna fasada na kući, stiropor 10cm,povrsina oko 450m2.
Bratic R.
Potrebna izrada fasade na kući od 350m2. Izolacija stiropor od 10 cm.
Zoran M.
Zgrada je stara a fasada dotrajala. Treba nam renoviranje fasade zgrade ali samo dela koji gleda na dvoriste.
Nikola V.
Vreme potrebno za izvođenje nove fasade ili obnovu stare može varirati od projekta do projekta. Zavisi od više faktora kakvi su: veličina zgrade, složenost konstrukcije, izabrani materijali, završna obrada i vremenski uslovi. Uopšteno govoreći, završetak nove fasade može trajati od nekoliko dana do više nedelja. Takođe je važno uzeti u obzir vreme potrebno za planiranje i dobijanje dozvola. Za tačniju procenu roka izgradnje nove fasade po vašem projektu, najbolje je konsultovati se s izvođačem ili arhitektom.
Prema raspoloživim podacima ekoloških fondova, uštede u grejanju posle obnove fasade mogu da se kreću između 20-40%. Ako je prosečna mesečna potrošnja za grejanje u vašem domaćinstvu, na primer, 100 EUR, renoviranjem fasade i boljom izolacijom mogli biste da uštedite od 20 do 40 EUR mesečno. Naravno, moraju se uzeti u obzir i troškovi obnove fasade i izolacije, ali se ta ulaganja obično nadoknade u roku od nekoliko godina kroz uštedu energije. Pored toga, poboljšana energetska efikasnost zgrade takođe povećava njenu vrednost.
Kontaktna fasada je sistem koji podrazumeva da se izolacioni materijal postavlja direktno uz spoljašnji zid i prekriva slojem završnog materijala kao što je malter ili fasadna cigla. S druge strane, ventilisana fasada je sistem izvođenja pri kom se ostavlja praznina između izolacije i spoljašnjeg sloja, omogućavajući da vazduh cirkuliše kanalom iza fasade. Glavna razlika između ova dva tipa je u tome što ventilisana fasada omogućava bolju ventilaciju i drenažu, što pomaže u sprečavanju nagomilavanja vlage i njenog prodora u unutrašnje slojeve, čime se sprečava i nastanak oštećenja u konstrukciji zgrade.
Za fasade postoji više vrsta izolacionih materijala, uključujući EPS, mineralnu vunu, celulozu i pene za injektiranje. Razne vrste i tipovi izolacije imaju različita izolaciona svojstva, čvrstinu, otpornost na vlagu i slične karakteristike. Valja izabrati debljinu i vrstu izolacije na osnovu položaja u strukturi, klime u vašem kraju, nivoa potrebne izolacije, dostupnosti materijala i vašeg budžeta. Najbolje je da se konsultujete sa profesionalcima koji će vam pomoći da odlučite koja vrsta izolacije je najpogodnija za konkretni projekt.
U Srbiji je minimalna debljina fasadne izolacije, ona koja obezbeđuje dovoljnu toplotnu zaštitu, određena zakonom, premda debljina može da varira u zavisnosti od vrste i načina izvođenja. Međutim, treba imati u vidu da optimalna debljina izolacije za vaš objekt može zavisiti od više drugih faktora, kakvi su lokacija, oblik i veličina objekta, postojeći sistem grejanja i slično.
Preporučuje se da se pre obnove fasade i izolacije konsultujete sa stručnjacima za građevinarstvo ili energetsku efikasnost, koji će na osnovu uvida u zatečeno stanje, merenja i procene potreba domaćinstva, moći da izračunaju optimalnu debljinu izolacije i odaberu odgovarajući materijal za vaš objekt. To će vam omogućiti da izbegnete predebelu ili pretanku izolaciju, što bi moglo imati negativan uticaj na efikasnost renoviranja i na vašu investiciju u celini.
Neki od najboljih načina su:
Izbor boje fasade je subjektivna stvar, premda tu valja imati u vidu više stvari. Izbor boje za fasadu je važan deo procesa renoviranja kuće, budući da će itekako uticati na izgled i utisak koji će celo domaćinstvo ostavljati. Prilikom biranja boje moraju se uzeti u obzir različiti faktori, kakvi su arhitektura objekta, okruženje, vaš lični ukus, trendovi i slično.
Preporučuje se da odaberete boju koja odgovara arhitektonskom stilu vašeg doma i okoline. Za savet se možete obratiti i stručnjacima koji će vam pomoći da odaberete boje koje odgovaraju stilu i idejnom konceptu vaše kuće.
Kod nas je usvojen i dopunjen Zakon o efikasnom korišćenju energije („Sl. glasnik RS", br. 25/2013 i 40/2021 - dr. zakon), a na osnovu njega i Akcioni plan za energetsku efikasnost. I jedan i drugi dokument su doneti shodno Strategiji za energetsku efikasnost, a država je formirala Fond za dodelu sredstava i podsticaja za poboljšanje energetske efikasnosti čija se sredstva dodeljuju na javnim konkursima koje raspisuje Ministarstvo. Osnovni uslov za prijavu na ove konkurse je Elaborat o energetskoj efikasnosti iz kog se vidi kako i u koju svrhu bi sredstva bila utrošena. Dakle, ako hoćete da učestvujete na ovakvom konkursu i dobijete novac za izolaciju fasade ili renoviranje celog objekta, prvo je potrebno da naručite Elaborat o energetskoj efikasnosti svog objekta koji će vam izraditi stručnjak i podnesete zahtev u lokalnoj samoupravi. Kada sredstva dobijete imate rok od 12 meseci da projekt završite, pošto će vas tada posetiti komisija koja ima zadatak da izvrši pregled i oceni ostvarene uštede. U slučaju da podnosilac ne izvrši sve ono na šta se ugovorom obavezao, snosi prekršajnu odgovornost.