Tražite dobrog fasadera? Skupili smo i proverili fasadere koji rade u mestu Beograd i okolini. Pošaljite potražnju i zainteresovani fasaderi će vas kontaktirati za pregled, predračun i ponude. Dobar fasader Beograd, koji može da uradi: fasada na novogradnji, nova fasada umesto stare, uklanjanje fasadnog maltera, objekti sa završnim slojem, cokla od stirodura, izolacija čela balkona, završni fasadni malter, 15 cm fasade, fasada ytong kuće i ostale povezane poslove će se sigurno naći i za vas.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocenjenih izvođača.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocenjenih izvođača.
Poslednji projekti u kategoriji Fasade, Beograd
Stambena zajednica u Zemunu, traži ponude: na mestima otpale bele fasadne opeke postaviti novu opeku, desetak komada, između prvog i drugog sprata dve i 8 - 10 opeka između trećeg i četvrtog sprata, uz prethodni pregled i obezbeđenje podloge za opeku.
Olivera F.
Postavljanje izolacije na fasadu na sedmom spratu, povrsina za izolaciju je 27 m2. Slika u prilogu.
Nikola K.
Renoviranje i izolovanje fasade površine oko 2000m2 na stambenoj zgradi. Obijanje stare fasade gde je potrebno, izolovanje kamenom vunom debljine 12cm i završni radovi na fasadi.
Molim putem mejla.
Dorđe
Izrada fasade na porodičnoj kuci staklena vuna koja ima prizemlje, sprat i potkrovlje. Osnova kuce je 12x8m.
Ana B.
Potrebna fasada na kući.
Omalterisani zidovi.
Novogradnja
Stiropor 5cm.
Dragan S.
Potrebna izolacija hodnika u zgradi od cca 20m2, unutrašnje.
Dejan I.
Potrebno obijanje oštećenog maltera i nova fasada stiropor cca 10cm, dvosprtna kuća ali se radi samo deo fasade.
Gvozden P.
Potrebna ponuda za izolaciju na zgradi.
Zgrada od 5 nivoa, celokupna izolacija i fasada, ima 20 stanova i svaki ima oko 35 kvadrata spoljnih zidova, može i stiropor ili kamena vuna.
Dušan
Potrebno je uraditi fasadu na manjoj kući. fasada je kombinovana: 100 kw celokupno oblaganje sa stiroporom 10 + 40 kw oblaganje lepak i mrezica + 20 kw ukrasne cigle.
Danijel S.
Kuca je iz 1894 godine, ima tri strane. Na prednjoj strani ima dekortivnih radova oko prozora koje treba sanirati popraviti. Fasda treba da bude malterisana, mehanicki otporna bez hidroizolacije. Nije pod zaštitom države.
Darko S.
U pitanju je stara pikovana fasada koja je pukla na jednoj strani kuce. Potrebno je to sanirati i oprati celu fasadu. Kuca je oko 300m2.
Bojana P.
Potrebna ponuda za rekonstrukciju fasade spratova zgrada.
Demit fasada sa izolacijom stiropor 10cm.
Srdjan
Spoljna izolacija stana na visokom prizemlju u zgradi koja nema izolaciju zidova, cca 20 m2.
Ana M.
Potrebno je na vec postavljen stiropor uraditi ostatak fasade. Stara kuca bila je prilepljena uz novu zgradu i jedan deo na novoj zgradi je ostao go. Cigla se videla nakon rusenja. Investitor je nalepio stiropor, ali ne zeli da odradi ostatak uz izgovor da ce od proleca tu nova zgrada ponovo da se slepi no to mesto. Meni je stan sada hladan i racun za struju odgorman. Potrebno je da neko zavrsi taj deo sto pre. Slika u prilogu.
Aleksandra M.
Spoljna izolacija stana, 10 cm.
Stambena zgrada, drugi sprat.
Površina 40 kv.
Ljubisa Č.
Izrada fasade ( skela + materijal + ruke ) za izvodjenje oko 300 m2 Demit fasade ( stiropor 10 cm ) na porodičnoj kući Pr + 1 + 2.
Nikola K.
Vreme potrebno za izvođenje nove fasade ili obnovu stare može varirati od projekta do projekta. Zavisi od više faktora kakvi su: veličina zgrade, složenost konstrukcije, izabrani materijali, završna obrada i vremenski uslovi. Uopšteno govoreći, završetak nove fasade može trajati od nekoliko dana do više nedelja. Takođe je važno uzeti u obzir vreme potrebno za planiranje i dobijanje dozvola. Za tačniju procenu roka izgradnje nove fasade po vašem projektu, najbolje je konsultovati se s izvođačem ili arhitektom.
Prema raspoloživim podacima ekoloških fondova, uštede u grejanju posle obnove fasade mogu da se kreću između 20-40%. Ako je prosečna mesečna potrošnja za grejanje u vašem domaćinstvu, na primer, 100 EUR, renoviranjem fasade i boljom izolacijom mogli biste da uštedite od 20 do 40 EUR mesečno. Naravno, moraju se uzeti u obzir i troškovi obnove fasade i izolacije, ali se ta ulaganja obično nadoknade u roku od nekoliko godina kroz uštedu energije. Pored toga, poboljšana energetska efikasnost zgrade takođe povećava njenu vrednost.
Kontaktna fasada je sistem koji podrazumeva da se izolacioni materijal postavlja direktno uz spoljašnji zid i prekriva slojem završnog materijala kao što je malter ili fasadna cigla. S druge strane, ventilisana fasada je sistem izvođenja pri kom se ostavlja praznina između izolacije i spoljašnjeg sloja, omogućavajući da vazduh cirkuliše kanalom iza fasade. Glavna razlika između ova dva tipa je u tome što ventilisana fasada omogućava bolju ventilaciju i drenažu, što pomaže u sprečavanju nagomilavanja vlage i njenog prodora u unutrašnje slojeve, čime se sprečava i nastanak oštećenja u konstrukciji zgrade.
Za fasade postoji više vrsta izolacionih materijala, uključujući EPS, mineralnu vunu, celulozu i pene za injektiranje. Razne vrste i tipovi izolacije imaju različita izolaciona svojstva, čvrstinu, otpornost na vlagu i slične karakteristike. Valja izabrati debljinu i vrstu izolacije na osnovu položaja u strukturi, klime u vašem kraju, nivoa potrebne izolacije, dostupnosti materijala i vašeg budžeta. Najbolje je da se konsultujete sa profesionalcima koji će vam pomoći da odlučite koja vrsta izolacije je najpogodnija za konkretni projekt.
U Srbiji je minimalna debljina fasadne izolacije, ona koja obezbeđuje dovoljnu toplotnu zaštitu, određena zakonom, premda debljina može da varira u zavisnosti od vrste i načina izvođenja. Međutim, treba imati u vidu da optimalna debljina izolacije za vaš objekt može zavisiti od više drugih faktora, kakvi su lokacija, oblik i veličina objekta, postojeći sistem grejanja i slično.
Preporučuje se da se pre obnove fasade i izolacije konsultujete sa stručnjacima za građevinarstvo ili energetsku efikasnost, koji će na osnovu uvida u zatečeno stanje, merenja i procene potreba domaćinstva, moći da izračunaju optimalnu debljinu izolacije i odaberu odgovarajući materijal za vaš objekt. To će vam omogućiti da izbegnete predebelu ili pretanku izolaciju, što bi moglo imati negativan uticaj na efikasnost renoviranja i na vašu investiciju u celini.
Neki od najboljih načina su:
Izbor boje fasade je subjektivna stvar, premda tu valja imati u vidu više stvari. Izbor boje za fasadu je važan deo procesa renoviranja kuće, budući da će itekako uticati na izgled i utisak koji će celo domaćinstvo ostavljati. Prilikom biranja boje moraju se uzeti u obzir različiti faktori, kakvi su arhitektura objekta, okruženje, vaš lični ukus, trendovi i slično.
Preporučuje se da odaberete boju koja odgovara arhitektonskom stilu vašeg doma i okoline. Za savet se možete obratiti i stručnjacima koji će vam pomoći da odaberete boje koje odgovaraju stilu i idejnom konceptu vaše kuće.
Kod nas je usvojen i dopunjen Zakon o efikasnom korišćenju energije („Sl. glasnik RS", br. 25/2013 i 40/2021 - dr. zakon), a na osnovu njega i Akcioni plan za energetsku efikasnost. I jedan i drugi dokument su doneti shodno Strategiji za energetsku efikasnost, a država je formirala Fond za dodelu sredstava i podsticaja za poboljšanje energetske efikasnosti čija se sredstva dodeljuju na javnim konkursima koje raspisuje Ministarstvo. Osnovni uslov za prijavu na ove konkurse je Elaborat o energetskoj efikasnosti iz kog se vidi kako i u koju svrhu bi sredstva bila utrošena. Dakle, ako hoćete da učestvujete na ovakvom konkursu i dobijete novac za izolaciju fasade ili renoviranje celog objekta, prvo je potrebno da naručite Elaborat o energetskoj efikasnosti svog objekta koji će vam izraditi stručnjak i podnesete zahtev u lokalnoj samoupravi. Kada sredstva dobijete imate rok od 12 meseci da projekt završite, pošto će vas tada posetiti komisija koja ima zadatak da izvrši pregled i oceni ostvarene uštede. U slučaju da podnosilac ne izvrši sve ono na šta se ugovorom obavezao, snosi prekršajnu odgovornost.