Tražite dobrog keramičara? Skupili smo i proverili keramičare koji rade u mestu Beograd i okolini. Pošaljite potražnju i zainteresovani keramičari će vas kontaktirati za pregled, predračun i ponude. Dobar keramičar Beograd, koji može da uradi: keramičarski radovi, podne pločice, gres pločice za kuću, postavljanje mozaika, keramika za terasu, pločice na balkonu, fugovanje keramike, oblaganje stepenica keramikom i ostale povezane poslove će se sigurno naći i za vas.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocenjenih izvođača.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocenjenih izvođača.
Poslednji projekti u kategoriji Keramika, keramičar, Beograd
Potrebno postaviti pločice u kuhinji, površina 2m2. Postavka plastične ploče na drugi zid cca 2m2.
Jelena K.
Potreban iskusan keramičar za postavljanje pločica u kuhinji, kupatilu i 2 sobice.
Marija P.
Postavljanje keramickih plocica 60x60 u celom stanu, kao i kupatilo i terasa ispred, ukupna povrsina 90m2! Radi se na 10. Spratu, pod pripremljen kosuljica!
Materijal je nas!
Dusan M.
Potrebno zameniti postojeću tuš kabinu dimenzija 75x75 cm novom kabinom sa paravanom R90. Postaviti novi paravan R90. Napraviti novu coklu za R90 paravan kao i novi odvod u podu. Izvršiti hidroizolaciju prostora oko kabine i do visine 30-60cm. Postaviti novu keramiku na pod i zid u skladu sa postavljenom hidroizolacijom.
Dejan
Potrebni keramicarski radovi za kuhinju ( pod), kupatilo pod i zidovi, hidroizolacija cca 25m2.
David J.
Lepljenje plocica. Formiranje tusa i lepljenje plocica, u kupatilu i kuhinji cca 10 m2.
Boris
Lepljenje keramickih plocica u kuhinji, kuhinja je oko 8 m2, postavljaju se podne i zidne plocice. Stare plocice su skinute i izlivena kosuljica na podu.
Dragana
Postavljanje hidroizolacije i keramickih plocica u kupatilu gde je uradjena priprema poda i zida i walkin tus kabina. U drugom kupatilu uradjena priprema zida ali ne poda, neophodno izlivanje samonivelisucw mase, hidroizolacije i lepljenje keramickih plocica.
Marko T.
Potrebno postaviti pločice u novom kupatilu, cca 40 m2.
Gordana L.
Treba mi priprema zidova i lepljenje plocica od poda do pola zida kuhinje oko 6 m2.
Vuk S.
Ravnanje zidova u kupatilu cca 3,5 m2, postavljanje pločica u kupatilu, na terasi podne 3 x 1.5 m, i na zidu u kuhinji samo zidne između gornjih i donjih elemenata 2.5 m dužine. Pločice imamo.
Danica V.
Prethodni majstor nije završio posao do kraja pa mi je potrebno da se polepe pločice (cokle i lajsne) koje su ostale. U prilogu su slike svih terasa koje se trebaju odraditi.
Savo
Na terasi 10 m2 postavljanje pločica.
Aleksandra N.
Imamo terasu priblizno 7 x 5 m na kojoj treba uraditi hidroizolaciju i spremiti za zavrsne radove odnosno uraditi i postavljanje plocica.
Blagota S.
Potreban mi je keramicar za wc, kupatilo, kuhinju i terasu cca 70m2.
Jasmina C.
U našem kupatilu je rađeno premeštanje cevi i sada bi trebali zidovi i pod da se spreme za hidroizolaciju i završno da se lepe pločice. Pored kupatila, trebaju pločice da se rade i u kuhinji, hodniku i na terasi. Trenutno je ali kupatilo prioritet pa bi smo prvo njega da završimo.
Slaviša S.
Postavljanje, odnosno, lepljenje keramičkih pločica uvek je bolje prepustiti keramičarima, pošto oni imaju iskustvo, znanje i veštine zahvaljujući kojima mogu vrlo kvalitetno da izvedu kompletan posao. Postavljanje pločica zahteva preciznost, uravnoteženost i pridržavanje određenih koraka, postupaka i tehnika, koliko i upotrebu odgovarajućih alata i materijala.
Vreme potrebno za postavljanje, odnosno, lepljenje keramičkih pločica zavisi od više faktora među kojima su najvažniji vrsta i stanje podloge, veličina pločica, složenost šare i tehnike postavljanja. Za manje površine radovi će potrajati par dana, dok se za veće i zahtevnije prostorije radovi mogu protegnuti na čitavu sedmicu ili duže.
Pravilno postavljanje keramičkih pločica podrazumeva nekoliko koraka: pripremu površine, izbor i mešanje lepka, nanošenje odgovarajućom nazubljenom gletericom, postavljanje pločica na čiju se poleđinu ravnomerno razmazuju manje količine lepka te njihovo utiskivanje na mesto i ravnanje; pločice se postavljaju s malim razmakom koji održavaju plastični distanceri, takozvani „krstići“ i taj se međuprostor - fugne - na kraju popunjava masom za fugovanje.
Tačka početka lepljenja pločica se najbolje određuje skiciranjem ili ucrtavanjem u postojeći izvođački plan. U takav nacrt treba da budu uneti i svi drugi, ključni elementi prostora: zidovi, mesta sanitarija, odvoda i ostalog. Potom valja isprobati više varijanti - kako bi izgledalo postavljanje od bočnih ivica ka sredini ili obrnuto? Da li redovi treba da su pravi, dijagonalni ili stepenasti? Sa šarom ili bez nje i tako dalje. Pravilo je da se polaganje pločica treba uraditi tako da bude što manje rezanja i otpada. Tako će pločice biti ravnomerno raspoređene, a spojevi između njih, odnosno, fugne, kao i ostali delovi opreme, izgledaće stilski i estetski privlačno.
Postavljanje keramičkih pločica velikog formata zahteva više pažnje i iskustva, budući da su krupnije od standardnih, pa traže i drugačije tehnike rada. Da bi dobijena površina na kraju bila sasvim ravna i pravolinijska, na pločice se mora naneti više veziva i rad se češće mora proveravati laserskom nivelacijom. Lepljenje pločica velikog formata zahteva veću preciznost u nivelaciji i ravnanju pločica, što usložnjava i izvođenje samih radova.
Najpogodnijim vezivima se smatraju cementni lepak i cementni malter. Ova vrsta veziva je izdržljivija i čvršća te omogućava dobru vezu između keramičkih pločica i podloge.
Fugne između keramičkih pločica valja da su ravnomerne, ravne i dobro popunjene da bi se sprečio prodor vode i nečistoća između pločica. Odabirom boje fugni sličnoj boji pločica, fugne se vizuelno mogu učiniti manje uočljivim ili obrnuto, kontrastnom bojom se mogu istaći.
Cena keramičarskih radova zavisi od više faktora među kojima su površina na kojoj se izvode radovi, vrsta i kvalitet keramičkih pločica, složenost šare i tehnike postavljanja, priprema podloge i pristupačnost lokacije. Takođe, upotreba dodatnih materijala kao što su razna veziva i mase za fugovanje mogu povećati cenu.
Razlika je, uglavnom, u detaljima, kakvi su recimo površinska obrada, debljina pločica itd. Keramičke podne pločice su po pravilu deblje i izdržljivije, namenjene većem opterećenju i habanju, dok zidne mogu biti tanje i lakše jer, praktično, treba da su samo vodootporne. Takođe se mogu razlikovati po površinskoj teksturi, obliku i dekoraciji, prilagođenim za podove ili zidove. Podne pločice obično imaju grublju, hrapavu površinu da ne bi bile klizave.
Najčešće korišćene vrste keramičkih pločica su porcelanske. Proizvode se u bezbroj boja, tekstura i šara, pošto mogu da se upotrebe za oblaganje i zidova i podova. Česte su i keramičke pločice s imitacijom drugih materijala, takozvani dekori kamena i drveta, koji prostoriji daju elegantan i prirodan izgled, a istovremeno se lako održavaju. Još uvek su popularne i sitne, takozvane mozaik-pločice sa kojima se može kreirati bezbroj različitih dezena, ali ih je malo teže čistiti zbog velikog broja fugni.
Važno je redovno čistiti pločice neabrazivnim sredstvima i dobro provetravati kupatilo posle svakog kupanja i tuširanja, odnosno, kuhinju za vreme i posle kuvanja. Time se sprečava stvaranje buđi i plesni. Takođe je važno odmah zameniti napukle ili polomljene pločice, prvenstveno zato što će kroz njih prodirati voda u zid ili pod, a i zato što bi neko mogao da se poseče.
Za skučenije prostore se uvek preporučuju svetlije boje pa tako i svetlije pločice. Nije bitno da li su velike ili male, višeugaone ili kvadratne, samo neka su svetle, jer će to optički povećati prostoriju.