Tražite dobrog majstora za cementne košuljice, mokri estrih? Skupili smo i proverili majstore za cementne košuljice, mokri estrih koji rade u mestu Beograd i okolini. Pošaljite potražnju i zainteresovani majstori za cementne košuljice, mokri estrih će vas kontaktirati za pregled, predračun i ponude. Ugodan majstor za cementne košuljice, mokri estrih Beograd, koji može da uradi: betonski estrih, brzovezujući estrih, estrih sa čeličnim vlaknima, estrih za novogradnju, estrih za obnavljanje poda i ostale povezane poslove će se sigurno naći i za vas.
Preduzeće TASIĆ GRADNJA 2018 osnovano je 2018. godine. Bavimo se gradnjom kuće po principu ključ u ruke i grubim radovima...
Savetovali su nas i usmerili na pravi nacin da izaberemo najbolji tip ograde za nas.Sve pohvale.Odgo...
Kristina M.
Lako do dobrih majstora
Lako do dobrih majstora
Poslednji projekti u kategoriji Cementna košuljica, mokri estrih, Beograd
Izlivanje košuljice na terasi cca 50 m2.
Anđelka Ž.
Vršim renoviranje stana. Potrebno je uraditi betonsku košuljicu iznad kablova za električno podno grejanje. Površina 38 m2
Ivan V.
Ravnajuci sloj i pad za terasu 4x3m
Nevena C.
Treba da se izradi cementna kosulja, ploca ima pad od 4 cm do 8cm
Emir M.
Potrebno je uraditi ravnajući sloj (postavljene su cevi za podno grejanje), da bi keramičar mogao da krene sa radom.
Stanić P.
Potrebno izlivanje masinske kosuljice na podlogu koja je karatavan da bude sa vlaknima i armaturom
Sandra A.
U kuhinji i trpezariji potrebna je izrada ravnajućeg sloja na celoj površini. Prethodno sa trpezarije oko 16 kvadrata parketa treba skinuti razbiti staru košuljicu i postaviti novu da bi preko toga postavili nove pločice.
Igor R.
Potreban je ravnajući sloj na betonskoj terasi 18m2.
Marina L.
Postavljanje cementne kosuljice cca 60 m2.
Predrag V.
Равнајући слој на тераси од 18м2.
Branko G.
Potrebna je konsultacija da li se mora raditi nova košuljica pre parketa jer je postojeća naprsla na više mesta u stanu.
Danijela V.
Potrebna cnutrasnja kosuljica u suterenu, garaza, vesernica i ostava ca. 100m2.
Molim kontakt Vibera.
Branislav D.
Potrebno izlivanje ravnajućeg sloja preko hidro zaštite na terasi cca 130m2.
Miloš D.
Izrada cementne košuljice min debljine 7 cm, preko instalacije podnog grejanja sa aditivima za podno grejanje.
Nikola U.
Potrebna samo izolacija i glazira u kupatili 4 x4m.
Miloje D.
Potrebna izrada cementne košuljice na 7. spratu.
Boban B.
Klasični estrih je tečna smesa koja se postavlja ručno ili mehanički. Sastoji se od mešavine cementa, peska i vode. Samorazlivni estrih je takve hemijske strukture da se sam razliva i ravnomerno širi površinom na koju se sipa. Suvi estrih je, sa druge strane, podloga koja se sastavlja od čvrstih tabli napravljenih od kartona, gipsa, vlakana različitog porekla ili pene zahvaljujući čemu imaju vrlo malu specifičnu težinu. Table se, naravno, suvim postupkom, takozvanom suvomontažom, postavljaju u profile i sastavljaju na licu mesta.
Debljina estriha zavisi od namene. Za unutrašnje prostore kao što su dnevne sobe, kuhinje i kupatila obično se pravi estrih debljine 3-5 cm. Ako želite da se podno grejanje zalije estrihom i tako napravi čvrst pod, preporučljivo je da bude debljine najmanje 5 cm, kao i da završna podna obloga budu teraco ili poliran beton. Veća debljina se koristi za spoljne površine kakve su terase i trotoari.
Vreme izlivanja estriha zavisno je od veličine i složenosti površine te vrste samog estriha. Klasičan mokri estrih se postavlja ručno ili mašinski, što može trajati od nekoliko sati do više dana dok je rad sa samorazlivnim estrihom brži, pošto se sam širi i niveliše. Sa suvim estrihom je slična situacija, pošto se table redom postavljaju i šrafe te su odmah spremne za dalju obradu i ne treba da se čeka na njihovo sušenje.
Vreme sušenja estriha zavisi od vlažnosti i temperature prostorije, ali i debljine estriha. Zimi će se estrih sporije sušiti zbog nižih spoljnih temperatura ili se uopšte neće ravnomerno sušiti, pa se preporučuje da se ne radi na temperaturama ispod 10°C. Ako je estrih izveden u unutrašnjem prostoru sa grejanjem, preporučuje se uključivanje centralnog grejanja, čak i ako radovi u stanu ili kući još nisu završeni. Estrih se suši u zavisnosti od toga koje je debljine i od toga koji će materijal biti postavljen preko njega kao završna podna obloga. Za keramiku, kamen ili mermer dovoljno je 20 do 30 dana sušenja, dok se za parket ili laminat preporučuje od 45 do 60 dana. Da bi se estrih ravnomerno sušio, takođe se preporučuje da se obezbedi dovoljna ventilacija i da se otvaraju prozori.
Da bi se sprečilo pucanje estriha, valja voditi računa o odgovarajućoj debljini i kvalitetu smese, a pre toga povesti računa o pravilnoj pripremi podloge i metodi izvođenja estriha. Važno je koristiti kvalitetnu mešavinu, dobro izravnati estrih i poštovati uputstva proizvođača za sušenje i očvršćavanje smese.
Estrih je svestran građevinski materijal, što je jedna od njegovih najvećih prednosti. Prema tome, estrih se može ugrađivati na različite podloge kakve su beton, cigla, gipsane i drvene ploče ili se može upotrebiti mreža za ravnanje.
Da, podno grejanje se može ugraditi ispod estriha - time se povećavaju komfor stanovanja i energetska efikasnost prostora. Verzija ugradnje pri kojoj se cevi za podno grejanje direktno „zalivaju“ estrihom je zapravo najkvalitetnija i tehnički najpreporučljivija, jer estrih deluje kao akumulator toplote koju potom polako emituje u prostor.
Za vas smo dostupni svakog radnog dana od 8:00 do 16:00. Kako možemo da vam pomognemo?