Tražite dobrog ponuđača, montera solarnih elektrana? Skupili smo i proverili ponuđače, montere solarnih elektrana koji rade u mestu Beograd i okolini. Pošaljite potražnju i zainteresovani ponuđači, monteri solarnih elektrana će vas kontaktirati za pregled, predračun i ponude. Ugodan ponuđač, monter solarnih elektrana Beograd, koji može da uradi: fotonaponski kolektori, elektrarne sa solarnim kolektorima, izgradnja solarne elektrane i ostale povezane poslove će se sigurno naći i za vas.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocenjenih izvođača.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocenjenih izvođača.
Poslednji projekti u kategoriji Solarne elektrane, Beograd
Mislim da je otisao inverter.
Treba nam inverter od 24 V.
Milan V.
Lokacija (Država), (Grad): Minhen, Nemačka.
Kada će projekat početi (otprilike)? U oktobru.
Koliko traje projekat? 3-12 meseci.
Naziv ponude (npr. rekonstrukcija proširenja Hiatt Berlin) Montaža solarnih panela
Detaljniji opis posla: Projekat obuhvata sve delove postavljanja solarnih panela.
Plaćanje €/h 19 e.
Plaćanje mesečno oko 3,800 €.
Kako je organizovan rad (smene, raspored sati, prekovremeni rad,...)? 8:00 - 17:00 // pribl. 9 sati dnevno ili 50-50 sati nedeljno.
Da li je smeštaj uključen i kakav je? Da, u organizaciji Vitano d.o.o.
Da li je transfer organizovan, kakav i gde je sabirno mesto? Jeste, u organizaciji Vitano d.o.o..
Da li su povratci kući mogući i organizovani (koliko često, kada, itd.) Jesu, svakih 4-6 nedelja.
Možete li detaljno opisati lokaciju projekta (grejano, unutra/spolja itd.) i koji će zadaci biti? Radovi se izvode spolja.
Koje su kvalifikacije potrebne (standardi, SIST EN, ISO, itd.): Potpuno poznavanje montaže solarnih panela.
Koji jezik je potreban? Znanje nemačkog po timu je dobro, nije obavezno.
Staša
Poštovani,
potrebna licenca i gradj.dozvola za solarnu eletranu 1-10MW.
Hvala
Maja L.
Poštovani,
potrebna izrda solarne elektrane od 8 do 10 kw
Hvala
Ivan .
Poštovani,
potrebna manja solarna elektrana je potrebna, celokupno rešenje - "ključ u ruke".
Cilj: ušteda stuje. Trenutno grejanje je sa radijatorima. Centralna peć ima grejače 2x8kW, što je sasvim dovoljno.
U prilogu još detalja i izgled krova i kuće.
Hvala
Siniša V.
Poštovani,
potrebna kućna solarna elektrana koja bi visak struje vraćala u elektro mrežu
Hvala
Aleksandar P.
Poštovani,
treba mi sve komplet kako bih bio nezavistan od EDB-a. Želim da imam svoju elektranu bez dalje prodaje EPS-u ili slično
Hvala
Dejan P.
Poštovani,
Ja sam investitor reprezantativnog stambenog objekta u centru Beograda u ulici Kapetan Mišina 39.
http://kapetanmisina39.com/
Obzirom da se objekat nalazi na veoma osunčanom mestu i da ima ravan krov,postavljanje solarnih panela na istom se nameće kao logično rešenje.
Vaš kontakt sam pronašao na internetu i obraćam vam se u cilju potencijalne saradnje u savetodavnom smislu.
Želim da postavim panele.
Srdačan Pozdrav
Igor Cvetić
063209199
Kapetan V.
Poštovani,
treba mi struja za snabdevanje kampa od 100 kamp prikolica
u letnjem periodu (za frižidere, kampske klime i punjenje akomulatora).
Hvala
Zeljko S.
Poštovani,
potreban mi je solarni sistem za stan da bi mi lakša bila energetska odrzivost za potrosace u stanu
- frizider A+ klase 24 h /d
- 5 led sijalica od kojih je jedna ukljucena 24h/d
- daikin inverter klase A+ ukljucen kada je spoljna temp ispod 15 C i iznad 35 C
- bojler ukljucen 4x nedeljno
- tv set 24h/d
-laptop 24h/d
-pc po potrebi
- punjac za mobilne ,kamere 24h/d
- ves masina klase A+ 2x nedeljno
- usisivac po potrebi .
Hvala
Predrag Š.
Poštovani,
u pitanju je kuća 150m2, krov 100m2, nagib mislim da je 45 stepeni.
Želim da mi solarna energija bude dovoljna za osvetljenje i za toplu vodu za tri kuptila i dve kuhinje.
Za više informacija molim vas da me kontaktirate putem email adrese.
Hvala
Milan P.
POštovani,
Potreban mi je solarni crep cca 50m2 za pokrivanje kuće.
Ne paneli nego crep.
Ako ima na našem tržištu a ako nema da li može da se nabavi nekako.
Hvala
Boban S.
Solarne elektrane ne stvaraju emisije štetnih gasova, smanjuju zavisnost od fosilnih goriva sa jedne strane, koliko i račune za struju sa druge, omogućavaju proizvodnju sopstvene energije i promovišu korišćenje održive i čiste energije. Pored toga, imaju dug radni vek i zahtevaju minimalno održavanje. Mane su im visoki početni troškovi kupovine i instalacije, zavisnost od sunca, potreba za prostorom, u fizičkom smislu koliko i za skladištenjem energije za noćnu upotrebu, kao i negativan uticaj fabričke proizvodnje solarnih ćelija na životnu sredinu.
Vreme povrata uloženih sredstava zavisi od veličine sistema, lokacije, lokalnih tarifa, subvencija i troškova instalacije. Računa se da je prosečan rok povrata investicije između 5 i 10 godina. Nakon perioda povrata, solarna elektrana će nastaviti da ostvaruje dugoročne finansijske koristi najmanje još toliki period.
Najčešći tipovi su fotonaponski (PV) sistemi, koncentrisani solarni sistemi (CSP), krovne elektrane i solarni parkovi. Fotonaponski sistemi pretvaraju sunčevu svetlost i toplotu direktno u električnu energiju koristeći solarne ćelije, dok koncentrisani solarni sistemi koriste ogledala ili sočiva za fokusiranje sunčeve svetlosti i stvaranje pare za turbinski pogon. Krovne solarne elektrane postavljaju se na krovove objekata, dok su solarni parkovi mahom javni investicioni projekti, budući da zahtevaju veću površinu zbog postavljanja solarnih panela na tlu.
Vek solarnih elektrana procenjuje se na period između 25 i 30 godina. Kvalitetne solarne ćelije mogu da traju i duže, ali se njihova efikasnost vremenom smanjuje. Redovno održavanje sistema, uključujući tu redovne kontrole te eventualnu zamenu pojedinačnih komponenti, važno je da bi se obezbedile dugotrajnost i optimalne performanse.
Proračun veličine solarne elektrane se zasniva na prosečnoj godišnjoj potrošnji električne energije u domaćinstvu. Potrebno je uzeti u obzir prosečnu dnevnu potrošnju, sunčane sate na datoj lokaciji i efikasnost solarnih panela. Obično se uz pomoć ovih podataka izračunava potrebna instalirana snaga solarnih panela koja može pokriti traženu potrošnju. Ovaj proračun rade specijalizovani stručnjaci za solarnu energiju.
Važno je proceniti položaj vašeg krova u odnosu na pravac neba i nagib kako bi se obezbedila optimalna iskorišćenost sunčeve energije. Treba imati u vidu moguće zasenjenje drvećem ili višim građevinama, ograničenost prostora te opcije postavljanja solarnih panela. Lokacija i klima su takođe važni u određivanju očekivane proizvodnje električne energije. Pre nego što se odlučite za solarnu elektranu, preporučljivo je da se obratite stručnjacima za stručnu procenu koji će uzeti u obzir sve ove faktore i posavetovati vas o rešenju.
U nekim slučajevima, posebno manjim krovnim solarnim elektranama, građevinska dozvola nije potrebna pošto se smatra manjim objektom. Kod većih solarnih elektrana, koje se postavljaju na tlu ili na veće površine, najčešće su odgovarajuća građevinska dozvola ili rešenje opštinskog organa neophodni. Preporučuje se provera lokalnog zakonodavstva ili konsultacija sa relevantnim stručnjacima da bi se osigurala usklađenost sa propisima.
Solarne elektrane se mogu postaviti na različite lokacije, uključujući krovove zgrada, otvorene prostore, poljoprivredno zemljište, pustinje i druge neiskorišćene površine. Krovnim solarnim elektranama se korisno upotrebljava uglavnom neiskorišćen raspoloživi prostor na postojećim objektima. Prizemne solarne elektrane mogu se postaviti u pogodna područja sa dovoljno sunčeve svetlosti i mesta za postavljanje solarnih panela. Takođe je moguće integrisati solarne ćelije u određene strukture, kao što su parking mesta, fasade ili tvrde tende.
Zasenjenje može smanjiti proizvodnju električne energije. Kada senka pada na solarne panele ili se na njima zadržava, pretvaranje sunčeve svetlosti i toplote u struju se umnogome umanjuje. Zasenčenje jednog panela takođe lančano utiče na druge panele unutar sistema. Zbog toga je važno uzeti u obzir taj faktor prilikom planiranja solarne elektrane i odabrati odgovarajuću lokaciju te prilagoditi postavljanje panela. Korišćenje naprednih tehnologija kao što su optimizatori snage ili mikroinvertori mogu pomoći u smanjenju uticaja zasenčenja i poboljšanju efikasnosti sistema. Jednako važno je i redovno održavanje okoline i uklanjanje svih prepreka koje bi mogle da utiču na postojeću situaciju u tom smislu.
Idealan nagib solarnih panela zavisi od geografske lokacije. Kao opšte pravilo uzima se da je najbolji nagib isti kao i geografska širina lokacije. Na primer, ako se nalazite na 45° severne geografske širine, idealan nagib solarnog panela je 45°. Međutim, u zavisnosti od ciljeva i specifičnih uslova, nagib se može prilagoditi da bi se postigla maksimalna proizvodnja energije. Pored nagiba, takođe je važno usmeriti solarne panele prema jugu gde su sunčeva svetlost i toplota najintenzivnije.
Redovno čišćenje solarnih panela je veoma važno, jer se na njima nakupljaju i zadržavanju nečistoće, prašina ili lišće, što smanjuje njihovu efikasnost. Takođe valja proveravati veze između kolektora i njihov rad, a svakako i održavati ostale komponente sistema, kao što su inverteri, baterije i kablovi. S vremena na vreme, preporučuje se stručna kontrola i provera koju će izvršiti kvalifikovani tehničar.
Jedna od opcija je da se višak energije vrati u javnu elektromrežu kroz sistem neto merenja ili sistem kupovine viška energije. Na taj način možete iskoristiti višak energije kao kredit za buduću potrošnju, smanjujući svoje račune za struju. Druga opcija je skladištenje viška u sistemima baterija za samostalnu upotrebu, na primer u vreme kada sunčevo zračenje nije dovoljno jako da pokrije vaše potrebe. Time ćete svom domaćinstvu obezbediti veću nezavisnost i veću samodovoljnost.
Solarna elektrana se može povezati na postojeću javnu elektromrežu preko invertera koji pretvara jednosmernu u naizmeničnu struju, odgovarajuću mreži. Naizmenična struja se zatim prenosi preko brojila u mrežu ili koristi direktno u objektu/ima. Proces povezivanja se obično sprovodi u saradnji s elektrodistribucijom koja vrši potrebna merenja, preglede i priključenje na mrežu.
Postoje razne opcije kada je u pitanju finansiranje solarne elektrane. Subvencije i vladini podsticaji mogu biti dostupni u obliku grantova ili poreskih kredita, u zavisnosti od zemlje ili regiona. U Srbiji banke i finansijske institucije nude kreditne opcije, kao što su posebni namenski zajmovi za obnovljive izvore energije ili vladine subvencije za energetsku efikasnost.