Za područje

    Održavanje metalnih konstrukcija

    Članak je pregledalo čak 1397+ korisnika
    Metalne konstrukcije obuhvataju krovove, nastrešnice, ograde stepeništa i sama stepeništa, metalna vrata i tome slično. Prednost metalnih konstrukcija je u tome što se relativno lako postavljaju i nisu previše skupe. Naravno, da bi pokazale i održale sve svoje kvalitete moraju se pravilno održavati.
    Stručni članak 1397
    odrzavanje metalnih konstrukcija
    Imamo čak 1623 izvođača radova za područje Farbanje metala:

    1. Farbanje metalnih konstrukcija

    Metalne konstrukcije se uglavnom održavaju farbanjem, jer se time sprečava nastanak rđe. Farbanje metalnih konstrukcija je relativno zahtevniji posao, budući da se pre samog farbanja prvo moraju ukloniti nečistoće i masnoća, a zatim po potrebi i rđa, brušenjem, na primer, da bi se na kraju konstrukcija premazala i nekim sredstvom za zaštitu od korozije. U svakom slučaju, osim truda i vremena, neophodno je imati i odgovarajući alat, pošto je u suprotnom, u fizikom smislu, ceo posao još zahtevniji.

    Zaštitnih antikorozivnih premaza za metale, na tržištu zaista ima nebrojeno i po vrstama i po proizvođačima, premda se čini da se u najvećem broju slučajeva koriste samo dva. Sredstva na bazi ulja, poznata i kao boje protiv rđe, mogu se kupiti u svakoj specijalizovanoj farbari. Obično se meša sa sintetičkom smolom ili lanenim uljem. Karakteristično za ove proizvode sa dodatkom lanenog ulja je da se malo duže suše, pa se na farbanje, lakiranje ili uljanu boju čeka najmanje 8 dana. Međutim, mogu se naći i sredstva na bazi smole. Slaba strana ovih proizvoda je to što se prave na veštačkoj osnovi, a pozitivna je to što se na farbanje ne čeka dugo, jer se izuzetno brzo suše.

    2. Farbanje krovnih oluka

    Farbanje krovnih oluka je nešto zahtevnije od farbanja drugih metalnih konstrukcija. Prvo se po potrebi metal mora očistiti, a zatim oluke treba premazati prajmerom. Kada se taj prvi zaštitni sloj sasvim osuši, može uslediti lakiranje pa farbanje ili, obrnuto, farbanje pa lakiranje (najčešće se koriste lakovi na bazi smola) u zavisnosti od rezultata koji želite ili preporuke proizvođača.

    farbanje-oluka.jpg

    3. Farbanje uređaja za grejanje

    Farbanje uređaja za grejanje i grejnih tela je malo drugačije, pošto emituju toplotu. Ima zaštitnih sredstava koja nisu otporna na visoke temperature. Zbog toga je najbolje da se farbaju posle grejne sezone. Po potrebi, uređaji se prvo čiste, farbaju prajmerom, a zatim lakom, uglavnom onim na bazi smola. Oni se ne premazuju antikorozivnim sredstvima, jer ona nisu otporna na toplotu.

    Informacije o cenama možete pogledati u našem kalkulatoru.

    Pošaljite nam upit ili postavite pitanje.

    Stručni članak 1397
    Autor: Daibau trendovi magazin

    Da li Vam je članak bio koristan?


    Izračunajte ratu kredita za planirane radove i prijavite se za konsultacije sa bankarskim savetnikom:
    Ideje za uređenje doma

    Magazin pun svežih ideja i saveta naših autora za uređenje vašeg stambenog prostora.

    Tražite dobre izvođače radova za područje Farbanje metala?

    Imamo čak 1623 izvođača radova za područje Farbanje metala:

    Besplatna pretraga
    Tražimo lokalno
    Bez provizije
    Imamo čak 1623 izvođača radova za područje Farbanje metala
    9.5
    0

    UDRUŽENJE ZAUUM


    10
    9

    SAMOSTALNA ZANATSKA MOLERSKO FARBARSKA RADNJA DUGA-KOLOR VLADAN STOJANOVIĆ PR, BEOGRAD (VRAČAR)


    9.7
    0

    NEBOJŠA MADŽAREVIĆ PR MADŽAREVIĆ GRADNJA


    8.8
    0

    Ns Alati


    Uslovi korišćenja I Politika privatnosti I Informacije o kolačićima I Impressum
    © 2023 Daibau.rs, Daibau sistem DOO | Sva prava su zadržana