1. Tekstilne presvlake
Tekstil je odličan materijal za tapacirung, jer se može temeljno očistiti paročistačem. Prijatan je na dodir i ne lepi se za kožu. Problem nastaje kada se mrlje na njemu osuše. Obavezno izbegavajte višeslojne materijale i somot pri kupovini ili reparaciji ovakvog tipa stolica. Na mebl-štofovima se brzo pojavljuju znaci habanja. Možda su tekstilne navlake još i najbolje rešenje, budući da se skidaju i peru u mašini te su i najlakše za održavanje. Onda kada se pohaba i samo sedište biće vreme za nove navlake.
2. Kožne presvlake
Ako želite tapacirano sedište i brinete zbog složenosti čišćenja, izaberite kožu. Koža je udobna i laka za održavanje. Alternativa su i kompozitni materijali koji izgledaju kao koža ili eko-koža, koju možete lako brisati mokrom krpom. Tkanine su - naročito pamučne, lanene ili svilene - naravno, prijatnije na dodir. U letnjim mesecima, prava koža se lepi i zato stvara osećaj neprijatnosti, pa je mnogi ne vole. Veštačka koža je, međutim, vrlo popularan materijal za sedišta trpezarijskih stolica.
3. Netapacirana sedišta
Netapacirana sedišta su u većini slučajeva teška i mahom neudobna za duže sedenje. Mrlje se, pak, vrlo lako uklanjaju sa njih. Preko drvenih, plastičnih i metalnih sedišta mogu se staviti tekstilni jastučići, pa će sedišta postati udobnija, a takođe i nasloni, ako uzmete produžene jastuke posebno pravljene za stolice. Ako na tapaciranim sedištima nema tekstilnih navlaka, postoji osećaj da materijal ne diše, a odeća se lepi za kožu. Ako u svojoj trpezariji često nalazite otiske malih prstiju, možda biste mogli da razmislite o izboru netapaciranih sedišta ili još bolje – celih drvenih ili plastičnih stolica.