Za područje
    OTP banka

    Sve vrste unutrašnjih senila

    Članak je pregledalo čak 1288+ korisnika
    Senila se smatraju praktičnim i funkcionalnim elementom zaštite prozorskih otvora, ali i većih staklenih površina poput fasada i krovova, pošto onemogućavaju direktan prodor sunčeve svetlosti i zračenja u prostor, a samim tim i sprečavaju pregrevanje, posebno u letnjim mesecima. Na tržištu ćete naći bezmalo neverovatan broj vrsta, tipova, oblika, veličina, dezena i boja unutrašnjih senila koja se isto toliko razlikuju po materijalu, karakteristikama i ceni. Ne bi smo li vam bar donekle olakšali izbor, odlučili smo da krenemo redom.
    Stručni članak 1288
    sve vrste unutrasnjih senila
    Imamo čak 61 izvođača radova za područje Unutrašnja senila:

    1. Unutrašnja senila

    1.1. Unutrašnji venecijaneri

    Unutrašnji venecijaneri se smatraju praktičnim i, pre svega, pristupačnim načinom zasenjenja prostorija, naročito zbog toga što je njima moguće skoro potpuno ili samo delimično zatamnjenje prostorije. Kada je prostorija delimično zamračena, oni i dalje omogućavaju neomeđen pogled ka eksterijeru. Unutrašnji venecijaneri se mogu napraviti i za prozore nepravilnog oblika.

    1.2. Klasični venecijaneri

    Klasični, odnosno, osnovni modeli venecijanera, su oni koje svi ponuđači i proizvođači smatraju obaveznim delom svojih asortimana, premda se s protokom godina, vrste, modeli ili tipovi sve više usložnjavaju i granaju. Ipak, za sve važi da količina svetlosti koja ulazi u prostoriju zavisi od iskošenosti letvica, koja se reguliše roto-palicom na preklop. Unutrašnji venecijaneri se spuštaju i podižu pomoću najlonske vrpce, lančića ili krute trake.

    Pored pravilnih pravougaonih oblika, mogu se izraditi i za prozore nepravilnih oblika. Letvice venecijanera se uglavnom prave od farbanog aluminijuma širine 16 ili 25 mm, mada mogu biti specijalno dizajnirane za prozore nepravilnog oblika; različite boje i teksture itekako mogu da utiču na izgled enterijera.

    Unutrašnja senila
    ALU venecijaneri spadaju među najčešće birane vrste senila

    1.3. Plisirane roletne

    Plisirana roletne su zapravo savremena varijanta starih, klasičnih roletni. Njihova je prednost to što je platno obrađeno na poseban način i plisirano, tako da su i same vrlo fleksibilne i koriste se koliko u stambenim toliko i u poslovnim objektima za zatamnjivanje i dekoraciju. Sistem je dizajniran tako da odgovara velikim, malim i krovnim prozorima pravilnih i nepravilnih oblika. Opcioni su različiti tipovi regulisanja i upravljanja: ručno je upravljanje užetom, lančićem, krutom trakom, namotavanjem ili potezanjem i upravljanje palicom koja se sklapa i rotira ili automatsko, preko motora. Izbor tkanina, oblika i boja je takav da, ako se odlučite za ovu vrstu senila, prosto nećete znati šta da radije kupite.

    1.4. Unutrašnji rolo-zastori (screen)

    Za ovaj tip senila vrlo su karakteristične posebna vrsta tkanine (platna) i donja lajsna. Unutrašnji rolo-zastore odlikuje moderan dizajn i veliki izbor negorivih i izdržljivih materijala. Ovi zastori ne propuštaju UV zrake, pružaju dodatnu termoizolaciju i mogućnost ugradnje spolja i unutar prostorije. Pored osnovne, ručne kontrole lancem ili palicom, njima se može upravljati i automatski, daljinskim upravljačem.

    Unutrašnja senila
    Unutrašnji rolo-zastori su vrlo efikasna senila

    1.5. Rolo-zastori - unutrašnji sistem

    Montaža rolo-zastora kao unutrašnjeg sistema kontrole svetlosti i toplote, može se izvršiti na više načina: sa spoljne ili unutrašnje strane, na zidu ili plafonu, šrafljenjem ili pomoću nosača. Rolo-zastori su najpogodniji za veće staklene površine kakve su balkonska vrata ili panoramski zidovi i prozori, pa je za njih primerenije automatsko upravljanje nego ručno, mada su moguća oba.

    1.6. Rolo-zastori, mini kasetni - unutrašnji sistem

    To je izuzetno fleksibilan, moderan i sofisticiran sistem. Pored tkanine (platna) i donje lajsne, tu je i kaseta koja može biti u raznim bojama. Sistem je pogodan i za veće staklene površine, a upravljanje je moguće lancem ili palicom.

    1.7. Rolo-zastori, kasetni - unutrašnji i vanjski sistem

    Ova vrsta rolo-zastora ima kutiju ili kasetu iz dva dela: fiksnog i pokretnog. Fiksni deo kasete je noseći, pa su na njega pričvršćeni nosači preko kojih se obavlja funkcionisanje sistema, ali i kontrolišu osovina i tkanina. Kaseta se može montirati direktno na plafon ili na zid, pomoću različitih nosača. Upravljanje je moguće preko lanca i palice, a ako se odlučite automatsko, onda pomoću elektropogona.

    1.8. Rolo-zastori, solarni sistem - unutrašnji sistem

    Sistem za krovne prozore, tzv. skylight, specijalno je dizajniran za najveće staklene površine. To je sistem čiji je mehanizam zasnovan na kombinaciji 2 kasete. Na jednoj strani je motor, a na drugoj opruga. Opruga i motor su međusobno povezani pomoću bočne vođice. Mehanizmom se upravlja pomoću palice ili elektromotora.

    1.9. Trakaste zavese

    Trakaste zavese se koriste za senčenje većih prozorskih otvora. Postoje trake različitih oblika i boja koje možete izabrati. Termin „vertikalni venecijaneri“ se koristi i za trakaste zavese, budući da su pogodne i za stambene i za poslovne prostore. Smatraju se vrlo praktičnom zaštitom od sunca i neželjenih pogleda. Mehanizam kretanja je sasvim jednostavan, dizajniran da otvara i zatvara trake koje regulišu protok svetlosti. Vođice su napravljene od aluminijuma, što može biti stilski i estetski, vrlo moderan dodatak enterijeru. Posebnost trakastih zavesa je u tome što se mogu okretati za 180°. Njihovo održavanje i zamena su sasvim jednostavni.

    Unutrašnja senila
    Trakaste i panelne zavese se koriste za senčenje većih staklenih površina

    1.10. Panelne zavese

    Na prvi pogled, panelne zavese su vrlo slične trakastim, samo što su trake u panelnim zavesama znatno šire. Namenjene su staklenim površinama srednjih i većih dimenzija, ali mogu da pregrade i veće prostore poput paravana. Njima, na primer, u tren oka možete podeliti prostor na dva dela, da biste obezbedili intimnost i sprečili neželjene poglede. Pored senčenja, panelne zavese svakako predstavljaju i vrlo lep dekorativni dodatak prostoru.

    Unutrašnja senila
    Zavese za zamračenje su odlične za spavaće sobe, pošto se njima može potpuno zatamniti prostor i tako poboljšati kvalitet sna

    2. Zavese za zamračenje

    Zavese i draperije za zamračenje su postale skoro nezaobilazan dodatak u modernim domovima, jer kombinuju funkcionalnost i estetiku. Njihova popularnost stalno raste zbog brojnih prednosti koje donose.

    2.1. Šta se postiže zavesama za zamračenje?

    Zavese i draperije za zamračenje u potpunosti sprečavaju prolaz svetlosti kroz prozore. To se postiže upotrebom specijalnih materijala, koji su najčešće napravljeni od teških i tamnih tkanina. Ti materijali upijaju i blokiraju svetlost, obezbeđujući potpuni mrak u prostoriji, čak i kada je napolju vrlo svetlo.

    Unutrašnja senila
    Zavese i draperije za zamračenje se proizvode od materijala koji uopšte ne propuštaju svetlost da bi obezbedile potpun mrak u prostoru

    2.2. Prednosti zatamnjenih zavesa

    Zatamnjene zavese su odlične za spavaće sobe jer stvaraju potpuni mrak, što može poboljšati kvalitet sna. To je posebno važno za one koji žive u gradovima gde svetlosno zagađenje može poremetiti prirodni ciklus spavanja. Zbog svoje gustine i težine, zavese i draperije za zamračenje, takođe, pomažu u održavanju ujednačene temperature. One zadržavaju toplotu zimi i sprečavaju pregrevanje prostorije leti, čime se smanjuje potreba za korišćenjem grejanja ili hlađenja.

    Zavese i draperije za zamračenje, isto tako, pružaju više privatnosti u vašem domu. To je, opet, posebno korisno u urbanim sredinama gde su susedne zgrade blizu jedna drugoj. Takav tip prozorskih senila smanjuje refleksiju svetlosti na ekranima televizora i računara, poboljšavajući doživljaj gledanja i smanjujući zamor očiju.

    2.3. Zavese za zamračenje doprinose estetici sobe

    Pored svoje funkcionalnosti, zavese i draperije za zamračenje su dostupne u raznim bojama, dezenima i teksturama, što im omogućava da se savršeno prilagode stilu vašeg doma. One ne samo da stambeni prostor čine boljim svojom funkcionalnošću, već i lepšim svojom dopadljivošću.

    3. Cene unutrašnjih senila

    Cene unutrašnjih senila variraju u zavisnosti od vrste, tipa, materijala i dimenzija.

    Unutrašnja senila
    Napomena: cene su informativne, date u prosečnoj vrednosti po kvadratnom metru površine; za tačne iznose se raspitajte kod proizvođača ili ponuđača kog izaberete

    Ukoliko se odlučite za postavljanje ili zamenu unutrašnjih ili spoljnih senila, na našem sajtu ćete naći još saveta vezanih za ovu temu, ali i ponuđače i proizvođače s kojima sarađujemo i koji će na vaš upit uzvratiti odgovarajućom ponudomi to potpuno besplatno i bez obaveza.

    Stručni članak 1288
    Autor: Daibau trendovi magazin

    Da li Vam je članak bio koristan?


    Izračunajte ratu kredita za planirane radove i prijavite se za konsultacije sa bankarskim savetnikom:
    Ideje za uređenje doma

    Magazin pun svežih ideja i saveta naših autora za uređenje vašeg stambenog prostora.

    Tražite dobre izvođače radova za područje Unutrašnja senila?

    Imamo čak 61 izvođača radova za područje Unutrašnja senila:

    Besplatna pretraga
    Tražimo lokalno
    Bez provizije
    Imamo čak 61 izvođača radova za područje Unutrašnja senila
    9.6
    0

    DOO DENVER PVS SUBOTICA


    10
    47

    PRIVREDNO DRUŠTVO ZA PROIZVODNJU I PRODAJU ALUMINIJUMSKE STOLARIJE SAFRAL D.O.O. KRUŠEVAC


    9.4
    0

    KRSTIĆ TIM d.o.o.


    9.5
    0

    MILOŠ RAKIĆ PR PROIZVODNJA STOLARIJE PVC I ALU RAKIĆ SMEDEREVO


    Uslovi korišćenja I Politika privatnosti I Informacije o kolačićima I Impressum
    © 2023 Daibau.rs, Daibau sistem DOO | Sva prava su zadržana