Za područje

    Peskarenje, cena

    Koliko košta peskarenje metala? Cena peskarenja metala zavisi od načina rada (pod pritiskom, turbinsko ili injektiranje), vrste abrazivnog materijala (metalne čestice i kvarcni pesak, staklo i čestice dobijene mlevenjem orahove ljuske i kukuruznih klipova, soda, običan i suvi led), materijala koji se peskira (čelik, aluminijum, beton, drvo itd.), različitih dodatnih obrada (očvršćivanje površine, hrapavost) i, naravno, od majstora. Recimo, peskarenje čeličnih felni je oko 12 EUR/h.

    Kome poveriti peskarenje? Pošaljite upit odgovarajućim i ocenjenim mašinbravarima u vašoj okolini - besplatno i bez obaveza! Dovoljno je da popunite formular.

    Brzo do majstora - lako i besplatno!
    Nađi majstore

    Detaljnije cene za Peskarenje (2024)

    vaša količina

    jedinica

    okvirna cena

    vaša cena

    Peskarenje felni

    Peskareanje felni.


    h

    €/h

    Peskarenje na terenu

    Peskarenje silikatnim peskom ili bakrenom šljakom. Peskarenje površina na terenu: kamena, podova, fasade, pločnika, upornih/potpornih zidova, drveta, drvenih konstrukcija. Peskarenje metalnih površina: prikolica, šasija, metalnih konstrukcija, mešalica za beton, poljoprivrednih mašina, oldtajmera.


    h

    €/h

    okvirna cena
    Pošalji potražnju >

    Da li Vam je kalkulator bio koristan?

    Peskiranje drveta, betona i metala – sve što treba da znate

    1. Peskiranje – šta sve treba da znate?

    Peskiranje je savremena tehnika, odnosno, proces mehaničke obrade kojim se s površine metala u kontrolisanom okruženju i posebnim materijama, uklanjaju nečistoće ili boja, pre novog farbanja. Proces se obavlja pomoću peska ili drugih abrazivnih sredstava koja se pod jakim pritiskom i velikom brzinom nanose na površinu koja se obrađuje.

    Peskiranje očvršćuje metalnu površinu i obnavlja je vrlo efikasnim čišćenjem nečistoća, rđe, starih premaza, a samim tim i priprema za dalju obradu ili premazivanje novim zaštitnim sredstvima, bojom ili prahom. Razlikujemo peskiranje pod pritiskom, turbinsko, injektiranje i vlažno peskiranje vodom, ledom i sodom. U svakom slučaju, ako vam zatreba, obratite se profesionalcima i prepustite im sve, jer oni tačno znaju šta je i kako potrebno te kako može da se obavi na najbezbedniji način.

    Peskiranje
    Rad u kabini za peskiranje

    1.1. Čemu služi peskarenje?

    Čišćenje i obnavljanje površina

    Svi materijali sakupljaju nečistoće, a one ponekad mogu biti toliko tvrdokorne da se običnim čišćenjem ne mogu odstraniti. Bilo da su u pitanju manje ili veće površine, nečistoća ih čini manje efikasnim i pospešuje njihovo propadanje, a onda postaje upitna i estetika.

    Priprema za dalju obradu

    Peskiranje se koristi pri obradi poluproizvoda u procesu proizvodnje; na primer, njime se automobilske felne pripremaju za farbanje, ali i svi drugi metalni delovi koji se moraju očistiti pre dalje obrade.

    Otvrdnjavanje površina

    Postoji posebna tehnika obrade nazvana „shot peening“ kojom se otvrdnjavaju različite površine tako što im se menja mikrostruktura. Nakon toga površina postaje otpornija i tvrđa.  

    1.2. Koji materijali mogu da se peskiraju?

    Peskiranje je postupak kojim se u potpunosti odstranjuju nečistoće i površinski slojevi različitog porekla na različitim površinama. Nabrojaćemo i objasniti neke od njih.

    Peskiranje betona

    Beton koji je godinama izložen raznim spoljnim uticajima se prlja, po njemu se pišu grafiti; onaj u enterijeru se boji ili obrađuje i tako dalje. Želite li da ponovo zablista u svom prvobitnom sjaju, peskiranje je najbolji izbor.

    Peskiranje metala

    Vremenom boja različitih metalnih površina može da nabubri, ispuca, oljušti se ili izbledi. Peskiranjem se sve te promene najlakše odstranjuju tako da se dođe do zdrave površine pre nego što se ona ponovo zaštiti ili oboji.

    Peskiranje drveta

    Kao i s metala, i s drvenih površina, boja se s protokom vremena ljušti. Osim toga, drvo zbog oksidacije i svetlosti menja nijanse, skuplja prašinu i druge nečistoće i upija ih tako da mu one ulaze u strukturu. Peskiranje je primaran način čišćenja drveta pre dalje obrade i ono pomaže da se građa očuva što duže.

    Peskiranje opeke

    Čišćenje peskiranjem čini da opeka izgleda kao nova.

    1.3. Prednosti i slabosti peskiranja

    Glavne prednosti su:

    Pored čišćenja površina, peskiranje služi i za skidanje farbe. To je vrlo korisno u slučajevima kada ne želite ponovno farbanje, već samo premazivanje zaštitnim sredstvima kako bi površina očuvala svoj prirodni izgled. Isto važi i za profilisanje metala.

    Glavne slabosti su:

    Materijal koji se peskira, kasnije se lakše oštećuje. Pri peskiranju se koriste vrlo abrazivna sredstva koja generišu statički elektricitet i toplotu. Osim toga, ako se ceo proces ne odvija pod punom pažnjom i zaštitom, može doći do požara.

    2. Izbor majstora prema opremi

    Budući da je peskiranje uskostručan i visokorizičan posao, njime uvek treba da se bave profesionalci koji su dobro obučeni i imaju odgovarajuću opremu. Različiti majstori nude različite vrste usluga, najviše prema opremi kojom raspolažu.

    2.1. Prenosna oprema

    Mobilne aparate za suvo peskiranje obično pokreće dizel kompresor. Vazdušni kompresor ubacuje sabijen vazduh u jedan ili više „pištolja“. Deo uređaja je posuda pod pritiskom u kojoj je abrazivni materijal, koji određuje jačinu peskiranja. Potpuno opremljeni sistemi često su postavljeni na auto-prikolice ili su kompaktni uređaji na točkovima čime se obezbeđuje još bolja mobilnost i dostupnost. Ima i još manjih uređaja koje se nose na leđima i time postaju još praktičniji.

    2.2. Komora

    Komora za peskiranje je, zapravo, zatvoreni sistem koji omogućava da se abraziv istovremeno koristi i reciklira. Obično se sastoji iz četiri dela: komore, sistema za peskiranje, sistema za reciklažu abrazivnog materijala i sistema za skupljanje prašine. Majstor stoji izvan komore a samo su mu ruke u rukavicama unutar komore. Komora ima okno kroz koje on gleda dok upravlja pištoljem na nožni pogon. Postoje, naravno, i automatizovane komore koje se koriste za obradu velikog broija ili velikih količina komponenti i često imaju mnogo mlaznica za uduvavanje materijala.

    2.3. Kabina

    Kabina se razlikuje od komore osim po veličini i po tome što se majstor nalazi u njoj dok radi. Postoji više različitih tipova kabina. Neke su toliko velike da u njih staju cele letelice, građevinske mašine, vozila i slično. Svima je zajedničko to što su hermetički zatvoren prostor kako abrazivna sredstva ne bi mogla da prodru u njih. Unutar samih kabina se koristi mobilna oprema za peskiranje, dok su vazdušna posuda s abrazivom i sistem za usisavanje prašine ugrađeni, tako da se vazduh filtrira. Ovakve induistrijske kabine uglavnom imaju i automatski sistem reciklaže materijala.

    3. Različiti načini peskiranja

    3.1. Klasično peskiranje

    Peskiranje je abrazivni proces glačanja, oblikovanja i čišćenja tvrdih površina; naziva se „abrazivnim“ zato što se kao sredstva koriste takođe tvrdi materijali i to pod velikim pritiskom i brzinom, pa se relativno lakše i brže dobijaju željeni rezultati. Ovaj proces bi se mogao uporediti sa ručnim šmirglanjem brusnim papirom; naravno, osim što zahteva manji i kraći fizički napor, i obrađena površina je mnogo finija i ujednačenija. Osim toga, komprimovani vazduh kojim se abraziv uduvava može da dopre i do inače sasvim nepristupačnih mesta. Peskiranje je proces koji postoji i u prirodi, a uglavnom ga poznajemo kao eroziju nastalu delovanjem prirodnih sila, najviše vetra. Primenjen u industriji, on je svakako brži, jači i sasvim kontrolisan. Osnovni deo opreme za peskiranje je komora u kojoj se mešaju pesak i vazduh; iz nje, smeša putuje kroz ručnu mlaznicu koja je usmerena na površinu koja se obrađuje. Mlaznice mogu biti od različitih materijala, u različitim veličinama i oblicima. 

    3.2. Mokro peskiranje abrazivima

    Ovaj proces je potpuno isti kao i suvo peskiranje koje se izvodi u komorama i kabinama, automatizovanim industrijskim mašinama i prenosnom opremom. Prednost mokrog peskiranja je mogućnost korišćenja mnogo više materijala kao abraziva (od vrlo finih do sasvim grubih), a čija gustina takođe može biti sasvim različita (od plastike do čelika). Pri tom, za odmašćivanje se može koristiti topla voda sa sredstvima za pranje, a tokom procesa se stvara i manje prašine. Sve ovo čini sigurnijom upotrebu silikatnih materijala za čišćenje ili uklanjanje opasnih materija poput azbesta, radioaktivnih i toksičnih supstanci. Obrada je nešto sporija nego pri suvom peskiranju, ali se dobija čistija površina.

    3.3. Peskiranje kuglicama

    Ovo je proces odstranjivanja nečistoća pomoću uduvavanja sićušnih staklenih ili keramičkih kuglica pod visokim pritiskom, a da se pri tom površina ne ošteti. Koristi se za čišćenje naslaga kamenca s pločica i iz fugni u bazenu, recimo, ali i sa drugih površina kao što je skidanje buđi i gljivica. Na ovaj način se skida farba s delova automobila, ali i svih materijala male gustine i tvrdoće koje bi oštre čestice vrlo lako oštetile.

    3.4. Turbinsko peskiranje

    Pri peskiranju u turbini, odnosno, komori, centrifuga nagoni abraziv na predmet koji se obrađuje. Ovo je vrlo efikasan proces, jer se abrazivi, a to su najčešće pesak i nerđajući čelik) mogu reciklirati i više puta koristiti. Najčešće se koristi kada s materijala treba da se skinu plastični i gumeni slojevi.

    3.5. Vodeno peskiranje

    Ovaj način peskiranja razlikuje se od drugih po tome što se umesto abraziva koristi voda. Mlazom pod pritiskom se najčešće skida stara farba ili čiste hemikalije, ali tako da se površina koja se obrađuje ne ošteti. Ova je metoda idealna za čišćenje spoljnih i unutrašnjih površina, pošto majstor može jakim mlazom očistiti inače teško dostupna mesta. Druga prednost ovog tipa peskiranja je ponovna upotreba vode, čime se smanjuje količina otpada i čuva okolina.

    3.6. Mikroabrazivno peskiranje

    Ovo je vrsta suvog peskiranja, za koje se koriste vrlo male mlaznice, obično prečnika 0,25 mm do 1,5 mm i za vrlo male površine ili njihove delove (od 1 mm2 do tek neki centimetar kvadratni). Fin mrvljeni abraziv je toliko tanak da se njime može pisati po staklu i toliko osetljiv da njime može da se crta po ljusci jajeta. Veličina abrazivnih čestica se kreće od 10 do 150 mikrometara. Međutim, za ovakvu obradu je potreban vrlo visok pritisak.

    3.7. Automatsko peskiranje

    Ovo je, zapravo, automatizovan proces. Automatsko peskiranje je vrlo često deo većeg, sasvim automatizovanog procesa obrade koji najčešće uključuje prethodnu pripremu i naknadno farbanje.

    3.8. Peskiranje suvim ledom

    Za ovaj tip peskiranja potrebni su vazduh ili suvi led. Površinske nečistoće se uklanjaju delićima tečnog ugljen-dioksida koji se izbacuju pod velikim pritiskom i velikom brzinom, u posebnoj mašini pod kontrolisanim uslovima. Usled smrzavanja materijal se skuplja i tako raskida adhezivne veze. Suv led je relativno mekan materijal i zato manje oštećuje površinu koja se obrađuje od običnog peskiranja.

    3.9. Vakuumsko peskiranje

    Ovo je metoda kojom se stvara najmanje prašine. Uređaj za peskiranje izbacuje suvo abrazivno sredstvo i istovremeno usisava ono što je upotrebljeno zajedno s vazduhom. Na taj se način koristi najmanje abrazivnih sredstava, zato što se abraziv sam razdvaja od prašine i slobodnih čestica i ponovo može da se koristi.

    4. Proces peskiranja

    4.1. Priprema peskiranja

    Najpre je neophodno da se, prema veličini i vrsti materijala koji se čisti ili obrađuje, odredi način rada i potrebna oprema (rad u radionici ili na terenu, vrsta „pištolja“, kabina ili komora itd.). Sledeće na redu je priprema mesta za rad. Treba da se ukloni sve ono što se neće peskirati, a ako ne može da se iznese, onda treba da se dobro zaštiti. Time se sprečava nastanak eventualnih oštećenja i neželjenih ishoda. Kada je teren spreman, može da se počne i sa radom.

    4.2. Zaštita pri peskiranju

    Peskiranje može da predstavlja potencijalnu opasnost po zdravlje i sigurnost majstora, bilo da se obavlja prenosnom opremom ili u kabini, odnosno, komori. Tokom samog procesa rada nastaje mnogo prašine i abrazivnih sredstava. Ima više abrazivnih materijala koji sami po sebi nisu dobri za zdravlje, a ima i baš škodljivih (kvarcni pesak, bakarna i cinkova šljaka, silikati). Peskiranje bilo kojim materijalom predstavlja, takođe, rizik od fizičkih povreda kao što su opekotine, padovi, izloženost prašini, dehidracija i pregrevanje, izloženost eksplozivnoj atmosferi i prekomernoj buci. Zbog svega ovoga, peskiranjem treba da se bave isključivo profesionalci koji znaju i kako da se zaštite.

    Daibau.rs, pomažemo pri prooceni investicije i izboru izvođača za vaš Dom



    Želim ponudu izvođača radova
    Poslednji projekti

    Peskarenje 4 celicne felne za auto

    Potrebnao peskarenje 4 celicne felne za auto r16. 31752 € do 52920 €

    ........

    Peskarenje točkovi,felne

    Potrebno peskarenje točkovi,felne.
    Hteo bih ofarbati. 31752 € do 52920 €

    ........

    Peskarenje farbanje kapije

    Potrebna kovana kapija da se peskari i ofarba stubovi su fiksni oni da se osmirglaju i ofarbaju.Sve ukupno 10kvadrata kapije .Farba za kovanu kapiju grafit mat crna. 52920 € do 88200 €

    ........

    Želim ponudu izvođača radova





    Cena, Peskarenje aluminiskih felni, 4 komada
    Peskarenje, Beograd

    360 € do 600 €

    Cena, Peskarenje Amiti pec, 1kom
    Peskarenje, Stepojevac

    270 € do 450 €

    Cena, Peskarenje felni, 4 čelične felne r13
    Peskarenje, Vršac

    270 € do 450 €

    Cena, Peskarenje velike kovane kapije, cca 4 × 2m
    Peskarenje, Senta

    270 € do 450 €

    Cena, Farbanje čamca, cca 580 x 150 cm
    Peskarenje, Pančevo

    405 € do 675 €

    Cena, Korito čamca, 14m²
    Peskarenje, Novi Bečej

    360 € do 600 €

    Cena, Potrežnja posao - peskaranje, B
    Peskarenje, Beograd

    135 € do 225 €

    Cena, Šmirglanje i farbanje metalnog broda, cca 40 m2
    Peskarenje, Beograd

    1350 € do 2250 €

    Cena, Peskarenje felgi na kamionu, 6kom
    Peskarenje, Novo Selo (Niš)

    360 € do 600 €

    Cena, Farbanje i brušenje ograde, cca 10m2
    Peskarenje, Beograd

    360 € do 600 €

    Cena, Brušenje i farbanje dvorisne kapije, cca 44m2
    Peskarenje, Martinci

    270 € do 450 €

    Cena, Peskiranje i farbanje ograde kapije., 6000x100
    Peskarenje, Zrenjanin

    450 € do 750 €

    Cena, Farbanje ograde uz prethodno skidanje stare farbe, cca 350 x 110cm
    Peskarenje, Novi Beograd

    270 € do 450 €

    Cena, Peskarenje felne na autu Dacia Sandero, 2 prednje felne
    Peskarenje, Beograd

    135 € do 225 €

    Cena, Peskiranje metalne ograde, cca 22 x 0.9 m
    Peskarenje, Aranđelovac

    450 € do 750 €

    Cena, Skidanje rdje i zastita ispod auta, auto: 1 kom
    Peskarenje, Beograd

    270 € do 450 €

    Cena, Peskarenje prozora, 4 kom
    Peskarenje, Vrbas

    180 € do 300 €

    Cena, Peskiranje valjka cilindricne kosilice, Valjak sirine 51cm
    Peskarenje, Sremska Mitrovica

    90 € do 150 €

    Cena, Skidanje farbe sa vrata, 4kom
    Peskarenje, Nova Pazova

    360 € do 600 €

    Cena, Peskarenje stola i stolica, 5 kom
    Peskarenje, Stara Pazova

    225 € do 375 €

    Cena, Konstrukcija za halu, 10 stubova, 10 bindera, 48 roznjaca
    Peskarenje, Jagodina

    1800 € do 3000 €

    Cena, Peskarenje baštenskih stolica, 8 kom
    Peskarenje, Futog

    225 € do 375 €

    Cena, Skidanje fasade sa kuće, cca 50-60m2
    Peskarenje, Drugovac

    900 € do 1500 €

    Cena, Peskiranje 2 obruča za poni, 2kom
    Peskarenje, Vršac

    270 € do 450 €

    Cena, Peskarenje pontonskih cisterni, 4 X 12m2
    Peskarenje, Bačka Palanka

    1080 € do 1800 €

    Cena, Parcijalno peskarenje automobila, Automobil za obradu je mazda 3, model 2003/2008
    Peskarenje, Novi Sad

    225 € do 375 €

    Cena, Peskiranje sobnih vrata, 7kom
    Peskarenje, Jakovo

    540 € do 900 €

    Cena, Peskarenje tabana brodića, 25 m2
    Peskarenje, Grocka

    270 € do 450 €

    Cena, Peskarenje metalne ograde, cca 28 x 1 m
    Peskarenje, Novi Sad

    270 € do 450 €

    Cena, Peskarenje kamionske šasije, Jedna sasija
    Peskarenje, Novo Selo (Niš)

    270 € do 450 €

    Cena, Peskarenje četiri felne, 4 felne 14"
    Peskarenje, Mihajlovac (Negotin)

    270 € do 450 €

    Cena, Peskarenje skidanje rđe i farbanje kapije, cca 6m
    Peskarenje, Barajevo

    360 € do 600 €

    Cena, Tražim posao peskarenje,
    Peskarenje, Subotica

    90 € do 150 €

    Cena, Peskaranje auta,
    Peskarenje, Leskovac

    270 € do 450 €

    Cena, Peskarenje gusanih radijatora, cca 4 x 10 rebara + 2 x16 rebara
    Peskarenje, Borča

    180 € do 300 €

    Cena, Peskarenje auta - donjeg trapa,
    Peskarenje, Subotica

    270 € do 450 €



    Ideje za uređenje doma

    Magazin pun svežih ideja i saveta naših autora za uređenje vašeg stambenog prostora.

    Peskarenje cenovnik

    Zatražite neobavezujuću ponudu od firmi

    53+ Preduzeća za Peskarenje
    Besplatna pretraga
    Bez provizije
    Zatraži ponudu
    Izračunajte ratu kredita za planirane radove i prijavite se za konsultacije sa bankarskim savetnikom:
    Uslovi korišćenja I Politika privatnosti I Informacije o kolačićima I Impressum
    © 2024 Daibau.rs, Daibau sistem DOO | Sva prava su zadržana