Za područje

    Drvene stepenice, cena

    Koliko košta drveno stepenište? Cena drvenog stepeništa zavisi od visine i broja spratova, vrste drveta, tipa konstrukcije, složenosti ukrasa i, svakako, majstora. Cena masivnih drvenih stepenica po meri se razlikuje od ponuđača do ponuđača. Cena ravnog drvenog stepeništa s drvenim gazištima za jedan sprat izlazi između 850 i 1.200 EUR.

    Kome poveriti izradu ili nabavku i postavljanje drvenog stepeništa? Pošaljite upit odgovarajućim i ocenjenim stolarima u vašoj okolini - besplatno i bez obaveza! Dovoljno je da popunite formular ispod.

    Brzo do majstora - lako i besplatno!
    Nađi majstore

    Cena drvenog stepeništa


    Cena drvenog stepeništa. Cena ravnih drvenih stepenica s drvenim gazištima, cena za jedan sprat.

    850.00

    VEOMA NISKA CENA
    1000.00

    SREDNJA CENA
    1200.00

    NAJVIŠA CENA
    Želim ponudu izvođača radova

    Detaljnije cene za Drvene stepenice (2024)

    vaša količina

    jedinica

    okvirna cena

    vaša cena

    Lajsne za gazišta stepenica

    Cena drvenih lajsni za gazišta stepenica. Cena lakiranih lajsni od pune hrastovine za gazišta, širine 100 cm i dubine 28 cm.


    kom

    €/kom

    Lajsne za prednju stranu stepenica

    Cena drvenih lajsni za prednju stranu stepenica. Cena lakiranih lajsni od pune hrastovine za prednju stranu stepenica, širine 100 cm i standardne visine 17-18 cm.


    kom

    €/kom

    okvirna cena
    Pošalji potražnju >

    Metalne stepenice


    Koliko koštaju metalne stepenice? Cena metalnih stepenica zavisi od visine i tipa stepeništa (ravno,...

    Proverite i: Metalne stepenice, cena

    Prohromske stepenice


    Koliko koštaju prohromske stepenice? Cena prohromskih stepenica zavisi od visine i tipa stepeništa (...

    Proverite i: Prohromske stepenice, cena

    Da li Vam je kalkulator bio koristan?

    Drveno stepenište - sve što treba da znate

    1. Drvene stepenice - šta sve treba da znate?

    Drveno stepenište u enterijeru ili eksterijeru je jedinstven stilski element koji svakoj kući dodaje eleganciju i prefinjenost. Ako se već odlučite za drveno stepenište, onda se dobro raspitajte o vrstama, modelima i materijalima i pronađite majstora koji će umeti da napravi ono što ste poželeli. Izložićemo vam neke osnovne informacije, da biste videli o kakvim mogućnostima se radi, a one su zaista neverovatne.

    Drvene stepenice
    Drveno stepenište u enterijeru

    1.1. Stepenište i parket od istog materijala

    Ako želite da stepenice, bez obzira na oblik, budu od istog materijala kao i parket, to može da se napravi od daščica parketa.

    1.2. Puno drvo ili furnir?

    Cena stepenica od furnira ne razlikuje se mnogo od one za puno drvo. Furnir koji može da se upotrebi za gazišta mora biti debljine najmanje 2 mm, pošto bi se tanji zbog svakodnevnog korišćenja i opterećenja vrlo brzo oštetio. Stepenište od punog drveta je u izvesnim uslovima mnogo izdržljivije od furnira - na primer, zbog vlažnosti vazduha, a i oštećenja se mnogo lakše saniraju. Osim toga, izbor vrsta drveta je mnogo veći nego vrsta furnira. S druge strane, furnir je mnogo osetljiviji na fizička oštećenja i vlagu. Dovoljno je da prolijete malo vode iz čaše koju nosite i furnir će nabubriti.

    1.3. Škripave stepenice

    Stepenice koje imaju urez i pero koje u njega ulazi na sastavu gazišta i čeone ploče, ako ne nalegnu jedno u drugo kako treba, vrlo brzo će početi da škripe. Drvo se vremenom suši, pa se, kada nagazite, gazište ulegne, a pero podigne te stvara škripav zvuk.

    1.4. Bojenje i luženje

    Bojenje i luženje stepenica se ne preporučuju. Boje, odnosno, premazi na površini gazišta se vrlo brzo istanje i ogule zbog stalne upotrebe, a ponovno farbanje gotovog stepeništa je vrlo teško, gotovo nemoguće.

    1.5. Stepenice na betonu

    Majstori koji prave stepenice, bez obzira na njihov konačni željeni izgled, upotrebljavaju različite debljine ploča za gazište. Stoga je preporučljivo da tesara ili stolara pronađete još dok se pravi armirano-betonska konstrukcija stepeništa (AB konstrukcija sme da sadrži najviše 2,2% vlage pre početka postavljanja) kako biste izbegli naknadne troškove ravnanja visine. Gazišta se na beton lepe posebnim lepkom koji ne sadrži vodu. Disperzioni lepak i druge vrste koje sadrže vodu, mogu da prouzrokuju deformisanje i pucanje drveta. Pogodne su samo one vrste lepka koje se stvrdnjavaju čak i kada su u debelom sloju. Drveno gazište nikad na beton ne sme da se lepi pur-penom. Pur-pena se skuplja dok se suši, pa kada posle budete gazili preko stepenica one će odjekivati i škripati.

    1.6. Postavljanje stepenica

    Ne preporučuje se postavljanje stepenica pre završetka svih zanatskih radova, jer se ne mogu adekvatno zaštititi od oštećenja koja bi mogla da nastanu. Izuzetak su samo metalna stepeništa koja se po završetku radova oblažu završnim materijalom.

    1.7. Metalne konstrukcije i stepenice

    Metalne konstrukcije stepeništa ne zahtevaju postavljanje posebnog temelja. Konzolne stepenice se mogu ugraditi u drvene i montažne kuće, pošto im nisu potrebni betonski zidovi. Preporučuje se, međutim, da celo stepenište napravi jedan izvođač radova. U slučaju da jedan izvođač radi metalnu konstrukciju, a drugi drvene delove, njihova veza možda i ne ispadne najbolja, ni tehnički ni estetski.

    2. Drvene stepenice - izbor izvođača radova

    Odlučite se za izvođača radova koji će doći kod vas, pregledati sve u objektu te vam ponuditi umesne i podrobne savete kao i odgovarajuća tehnička i estetska rešenja. Dobro je da isti izvođač radova uradi celo stepenište, uključujući tu i visinsko poravnanje, betonsku potkonstrukciju i postavljanje drvenih gazišta, odnosno, drvenu ili metalnu konstrukciju. Još bolje je ako ste u prilici da proverite njegove reference i ranije radove te da čujete iskustva prethodnih klijenata. To će vam reći mnogo više o stručnosti i umešnosti majstora, koje su ovde apsolutno neophodne. Proverite i o kakvim rokovima se radi. Pre početka posla, zahtevajte predračun s detaljno nabrojanim stavkama - šta će se tačno raditi, koliko će se materijala utrošiti i kada će sve biti gotovo.

    3. Različite vrste drvenih stepenica

    3.1. Odgovarajuće vrste drveta

    Interesuje li vas koje su vrste drveta dobre za stepenice? Možemo vam reći da ih ima mnogo, premda izbor uglavnom zavisi od toga gde živite, kakve stepenice imate na umu i finansijska sredstva koja su vam na raspolaganju. U odnosu na to, bira se i drvna građa.

    3.1.1. Domaći četinari

    Bor, ariš i smreka

    Među četinarima, crveni bor i ariš imaju najgušće i najtvrđe deblo. Izdržljivi su i rastu u različitim podnebljima. Crveni bor se vrlo često koristi kao građevinski materijal ali i materijal za pokućstvo. Zbog veće gustine debla, odličan je i za podne obloge, koliko i za stepenište. Osim što je višenamenski, crveni bor je i lako dostupna i ekonomična sirovina za drvnu građu. Zbog strukture i teksture debla, crven bor odlično podnosi klimatske i temperaturne promene, sečenje, bojenje, lepljenje, a pri tom je izuzetno otporan na vlagu i insekte. Rečju, savršen je izbor za unutrašnje ili spoljne stepenice.

    3.1.2. Domaće listopadno drveće

    Beli hrast, jasen, planinski i običan javor, bukva, breza, trešnja, kruška, domaći kesten, lipa, orah, robinia, topola, vrba

    Među listopadnim drvećem, najčešća i omiljena vrsta za izradu stepenica je hrast. Hrastovina je omiljena iz više razloga, a svakako najviše zbog prelepe teksture i svetle, beličasto-sivkaste boje do smeđih tonova. Slično borovini, i hrastovina je otporna na štetočine. Beli hrast se koristi za podove, stepenice pa i za gradnju čamaca. Još jedan bitan razlog koji mu ide u prilog, jeste da se i ručno i mašinski lako obrađuje.

    3.1.3. Uvozna drvna građa

    Kanadski javor, sibirski ariš, mahagoni, venge, kedar, iroko, tikovina, doussie, merbau i zebrano

    Možemo reći da iz ekoloških razloga ne preporučujemo egzotične vrste drveća koje su ugrožene i sporo rastu. Međutim, istini za volju, ne može se izbeći ni činjenica da je za spoljna stepeništa najbolji sibirski ariš.

    3.2. Različite konstrukcije i potkonstrukcije

    Samostojeća stepeništa - drvena konstrukcija

    Ovo su stepenice koje su u potpunosti napravljene od drveta. Bočni noseći elementi mogu se napraviti ravni ili zakrivljeni, dok gazišta mogu biti samo od ploča ili puni stepenici.

    Samostojeća stepeništa - metalna konstrukcija

    Noseća konstrukcija je u ovom slučaju metalna dok su gazišta i čeone ploče od punog drveta ili furnirane.

    Samostojeća stepeništa - skrivena konstrukcija

    Ovo su stepeništa čija je konstrukcija skrivena drvenim elementima (gazištima i čeonim pločama). Takva stepeništa izgledaju bestežinski, kao da plutaju ili lebde.

    Betonska potkonstrukcija obložena drvetom

    Gruba betonska potkonstrukcija može da se obloži drvetom. Savetujemo da drvenim pločama sasvim pokrijete beton, sa svih strana. Takvo stepenište se lakše održava, stepenici su bolje povezani, a i izgledaju lepše.

    Ograde

    Ograde su važan deo stepeništa koliko i stepenici, pa je stoga važno da zajedno čine stilsku celinu. Najčešće se za ograde koriste nerđajući čelik, kovano gvožđe, mesing, ali se mogu upotrebiti i drugi materijali poput stakla, mermera, kovane mreže i sličnih.

    4. Načini obrade drveta

    4.1. Načini obrade i zaštite

    Drveno stepenište se štiti od spoljnih i unutrašnjih uticaja različitim premazima i bojama, tehnikama obrade kao što su brušenje, četkanje, peskiranje i drugim, koje mu istovremeno daju i jedinstven izgled. Nabrojaćemo neke od najčešćih:

    Beljenje

    Ovim postupkom se prirodna boja drveta posvetljuje i ujednačava te stepenice izgledaju uniformnije, svedenije i modernije.

    Luženje

    Luženjem se menja boja drveta, dok struktura i tekstura ostaju nepromenjeni, a vidljivi.

    Farbanje

    I farbanjem se drvo štiti, ali i dobija boju po vašem izboru.

    Lakovi

    Lakovi služe za zaštitu ali i tome da drvo dobije prigušen ili visoki sjaj.

    Obojena ulja i vosak

    Upotrebom prirodnih ili sintetičkih ulja ili voska, drvo se nijansira ili se ističu njegova struktura i tekstura.

    Tražite dobre izvođače radova za područje Drvene stepenice?

    Daibau.rs, pomažemo pri prooceni investicije i izboru izvođača za vaš Dom



    Želim ponudu izvođača radova
    Poslednji projekti

    Izrada unutrasnjih stepenica za galeriju

    Izrada unutrasnjih stepenica za galeriju a da zauzimaju sto manji prostor, 276 visina, broj stepenica 13 do 15, sirina oko 50 cm.

    Molim kontakt putem vibera. 127008 € do 211680 €

    ........

    Drvene stepenice,za potkrovlje

    Potrebne drvene stepenice sa dve fosne i gaziste sa rukohvatom Visna 2.80 otvor 1.20×O90cm. 127008 € do 211680 €

    ........

    Drvena gazišta

    Potrebno 4 kom gazista dimenzije 130 x 26 cm x 5cm
    Bez ugradnje mi bi dosli po gazista. 26460 € do 44100 €

    ........

    Želim ponudu izvođača radova





    Cena, Drvene stepenice, cca 103 x 23cm 14kom gazišta
    Drvene stepenice, Beograd

    1080 € do 1800 €

    Cena, Drvene stepenice, cca 225cm x 100cm ; 17 stepenika
    Drvene stepenice, Ugrinovci (Zemun)

    1350 € do 2250 €

    Cena, Drvene stepenice polukružne, cca 13kom 83cm
    Drvene stepenice, Zrenjanin

    1350 € do 2250 €

    Cena, Sklopive merdevine, otvor 110x100cm visina 260cm
    Drvene stepenice, Vranić

    450 € do 750 €

    Cena, Unutrašnje stepenice, visina etaže 290 cm, 13 stepenika
    Drvene stepenice, Novi Sad

    720 € do 1200 €

    Cena, Drvene stepenice, visina etaže 280 cm
    Drvene stepenice, Barajevo

    630 € do 1050 €

    Cena, Oblaganje stepeništa drvetom i izrada rukohvata na ogradi, 35 gazišta i 12.5m ograde
    Drvene stepenice, Kraljevo

    540 € do 900 €

    Cena, Ucvršćivanje konstrukcije i gazišta stepenica, sirina- 25 cm, duzina 70 cm, visina 235 cm, broj stepenika 12
    Drvene stepenice, Beograd

    180 € do 300 €

    Cena, Drveni gelenderi, 20 m
    Drvene stepenice, Požarevac

    270 € do 450 €

    Cena, Izrada drvene konstrukcije i gazišta, 70 cm gornje najvise gaziste
    Drvene stepenice, Ugrinovci (Zemun)

    180 € do 300 €

    Cena, Gazišta za stepenište od drveta, H: 250cm, 10 stepenika + dva podesta
    Drvene stepenice, Kragujevac

    1350 € do 2250 €

    Cena, Izrada drvene ograde za stepenice u stanu, cca 7 duzina, 13 stepenika
    Drvene stepenice, Mladenovac

    360 € do 600 €

    Cena, Hrastovo gazište za stepenište, 30 stepenika
    Drvene stepenice, Požarevac

    630 € do 1050 €

    Cena, Tavanske stepenice i poklopac, cca 2x1m
    Drvene stepenice, Gornji Matejevac

    1080 € do 1800 €

    Cena, Izrada unutrašnjih drvenih stepenica, visina etaže, 2.57 m dužina je 2,75 10 stepenica
    Drvene stepenice, Subotica

    540 € do 900 €

    Cena, Drvena gazišta i gelender, Po projektu
    Drvene stepenice, Novi Sad

    1350 € do 2250 €

    Cena, Drvene stepenice jednostavne sa spoljne strane kuće, cca 285 x 80 cm
    Drvene stepenice, Loznica

    225 € do 375 €

    Cena, Ograda za drvene stepenice, visina etaže 290 cm
    Drvene stepenice, Novi Sad

    360 € do 600 €

    Cena, Izrada gazišta za stepenice, 10 Kom, 2.5 zaobljene
    Drvene stepenice, Novo Selo (Niš)

    540 € do 900 €

    Cena, Spoljne stepenice do prvog sprata za mačku,
    Drvene stepenice, Beograd

    360 € do 600 €

    Cena, Izrada drvenih stepenica, od 10-15 stepenika
    Drvene stepenice, Beograd

    1080 € do 1800 €

    Cena, Majstor za gazišta za stepenice, 18 kom
    Drvene stepenice, Leskovac

    450 € do 750 €

    Cena, Izrada drvenih tavanskih stepenica, cca 1.27 x 0.78 m
    Drvene stepenice, Dobanovci

    720 € do 1200 €

    Cena, Drvene stepenice, Visina etaže 260cm; 90cm, broj stepenica 14
    Drvene stepenice, Beograd

    1080 € do 1800 €

    Cena, Hrastova gazišta, VIsina 2.1m. Širina 70cm. 10 stepenika.
    Drvene stepenice, Beograd

    720 € do 1200 €

    Cena, Drvena gazišta za unutrašnje stepenice, 16 kom
    Drvene stepenice, Sremska Kamenica

    900 € do 1500 €

    Cena, Oblaganje prednje strane stepenika i zidna lajsna spoj zid-stepenik, cca 270 cm
    Drvene stepenice, Novi Sad

    450 € do 750 €

    Cena, Drvene stepenice, 3 stepenika
    Drvene stepenice, Novi Sad

    270 € do 450 €

    Cena, Izrada i montaža drvenog stepeništa, cca 330cm x 65cm, 16 step
    Drvene stepenice, Smoljinac

    1080 € do 1800 €

    Cena, Izrada stepeništa za potkrovlje sa jednim metalnim nosačem, cca 83 cm, 12-15
    Drvene stepenice, Đurđevo (Žabalj)

    540 € do 900 €

    Cena, Sužavanje drvenih stepenica, 7 stepenika; cca 90 x 190 cm
    Drvene stepenice, Kragujevac

    180 € do 300 €

    Cena, Gazišta za stepenice, cca 2.5m × 1.2m - 15kom
    Drvene stepenice, Paraćin

    540 € do 900 €

    Cena, Pokretne merdevine drvo za potkrovlje po meri, 1stepeniste
    Drvene stepenice, Kragujevac

    630 € do 1050 €

    Cena, Drveno stepenište, 250cm
    Drvene stepenice, Ivanjica

    1080 € do 1800 €

    Cena, Drvena gazišta, cca 33 x 110cm,15 stepenica
    Drvene stepenice, Vrbas

    1080 € do 1800 €

    Cena, Hrastova gazista sa čelom i podest, 18kom i podest
    Drvene stepenice, Dobanovci

    1080 € do 1800 €



    Ideje za uređenje doma

    Magazin pun svežih ideja i saveta naših autora za uređenje vašeg stambenog prostora.

    Drvene stepenice cenovnik

    Zatražite neobavezujuću ponudu od firmi

    755+ Preduzeća za Drvene stepenice
    Besplatna pretraga
    Bez provizije
    Zatraži ponudu
    Izračunajte ratu kredita za planirane radove i prijavite se za konsultacije sa bankarskim savetnikom:
    Uslovi korišćenja I Politika privatnosti I Informacije o kolačićima I Impressum
    © 2024 Daibau.rs, Daibau sistem DOO | Sva prava su zadržana